Zaczęło się! Wyburzają Most Heleński [FILM]

W ubiegły poniedziałek o godzinie 9. nastapiło całkowite zamknięcie Mostu Józefa Piłsudskiego, zwanego potocznie Mostem Heleńskim. Wstrzymano ruch kołowy, a także pieszy. Dzisiaj wjechał ciężki sprzęt i przystąpiono do rozbiórki obiektu. 

wsb3

Według planów ma ona potrwać od dwóch do trzech tygodni. Podczas niej będą prowadzone też inne prace, powstaną m.in. podpory tymczasowe i rozpocznie się budowa podpór właściwych. Jak zapewnial dyrektor MZD Grzegorz Mirek w 85% konstrukcja nowego obiektu jest już ukończona i elementy będą sukcesywnie przywożone na miejsce. Jest to trudne logistycznie wyzwanie, bo niektóre mają 38 metrów długości i ważą 40-50 ton. Aby nie powodować dodatkowych utrudnień w ruchu drogowym, przewożenie będzie odbywało się nocą.

- W okresie wakacyjnym, gdy zgodnie z naszymi ocenami ruch wewnętrzny w Nowym Sączu jest trochę mniejszy, będziemy zamykać skrzyżowanie ulicy Krakowskiej, Starowiejskiej, Dunajcowej, aby przez dwa miesiące wykonać wszystkie prace związane z przebudową skrzyżowania i budowaniem nowych elementów infrastruktury podziemnej. Po wakacjach ruch na skrzyżowaniach będzie wznowiony  - wyjaśniał Grzegorz Mirek podczas poniedziałkowego zamknięcia obiektu.

FILM, ZDJĘCIA z rozbiórki mostu:

Wielka demolka nad Dunajcem [GALERIA, FILM]

Wszystkie szczegóły dotyczące rozbiórki znajdziecie TUTAJ

KOMORA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.