Żacy opanowali Nowy Sącz! Juwenalia rozpoczęte!

Żacy opanowali Nowy Sącz! Juwenalia rozpoczęte!

Dziś przez centrum Nowego Sącza przeszedł pochód studentów, którzy rozpoczęli juwenalia. Tłumy żaków blokowały ruch samochodowy. Pomimo dużych korków jakie powodowali, w oczach kierowców nie dało się zauważyć złości. 

–  Nie brałem nigdy udziału w pochodzie juwenaliowym, jednak fajnie jest zobaczyć jak wygląda taka impreza – mówi kierowca jednego z samochodów oczekującego na przejazd.

Inwencja to mocna strona sądeckich studentów, co widać było po kreacjach jakie przygotowali na dzisiejszy przemarsz.

Zwyciężczynią konkursu na najlepsze przebranie została… krwawa panna młoda.

 Miałam w domu ciekawą sukienkę i chciałam ją w jakiś sposób wykorzystać. Nie mogłam jej ubrać na Halloween, bo jest niefunkcjonalna, dlatego stworzyłam z niej strój na dziś. Gdybym poszła jako zwykła panna młoda, nie byłoby w tym nic specjalnego, natomiast panna młoda – zombie okazała się ciekawsza – mówi zwyciężczyni konkursu na najciekawszy kostium, Klaudia, studentka z Instytutu Pedagogicznego.

Starsi przechodnie patrząc na korowód wspominali czasy, gdy sami brali udział w studenckich zabawach.

– Jestem z Krakowa. U nas już juwenalia się skończyły. Dawno temu brałem udział w Czyżynaliach w Politechnice Krakowskiej. Z sentymentem wspominam tamte czasy – mówi Andrzej Kawula.

Pewna starsza pani  była bardzo zawiedziona małą frekwencją żaków na pochodzie juwenaliowym. W juwenaliach, które pamięta ze swojej młodości bawiło się dużo więcej osób.

– Zawsze brałam udział w juwenaliach w Krakowie. To były piękne czasy. Życzę studentom dużo słońca i danej zabawy – mówi.

Jeden ze studentów przebrany był za Araba. Szedł z transparentem będącym pokusą dla kobiet, które mogłyby zostać jego żonami. Jak sam twierdzi – jest to super czas na relaks przed zbliżającą się sesją.

– Mój strój jest oczywiście humorystyczny. Juwenalia to czas aby wyluzować się tuż przed sesją. Mam nadzieję, że uda się dobrze spędzić te dni –  mówi Jakub Gajdosz.

Po dotarciu do przed sądecki ratusz, studenci z rąk prezydenta Ryszarda Nowaka odebrali symboliczne klucze do miasta. Juwenalia 2017 można uznać za rozpoczęte.

PROGRAM JUWENALIÓW znajdziesz tutaj.

Fot. Alicja Augustyn. 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.