Żacy opanowali Nowy Sącz! Juwenalia rozpoczęte!

Dziś przez centrum Nowego Sącza przeszedł pochód studentów, którzy rozpoczęli juwenalia. Tłumy żaków blokowały ruch samochodowy. Pomimo dużych korków jakie powodowali, w oczach kierowców nie dało się zauważyć złości. 

-  Nie brałem nigdy udziału w pochodzie juwenaliowym, jednak fajnie jest zobaczyć jak wygląda taka impreza – mówi kierowca jednego z samochodów oczekującego na przejazd.

Inwencja to mocna strona sądeckich studentów, co widać było po kreacjach jakie przygotowali na dzisiejszy przemarsz.

Zwyciężczynią konkursu na najlepsze przebranie została... krwawa panna młoda.

- Miałam w domu ciekawą sukienkę i chciałam ją w jakiś sposób wykorzystać. Nie mogłam jej ubrać na Halloween, bo jest niefunkcjonalna, dlatego stworzyłam z niej strój na dziś. Gdybym poszła jako zwykła panna młoda, nie byłoby w tym nic specjalnego, natomiast panna młoda - zombie okazała się ciekawsza – mówi zwyciężczyni konkursu na najciekawszy kostium, Klaudia, studentka z Instytutu Pedagogicznego.

Starsi przechodnie patrząc na korowód wspominali czasy, gdy sami brali udział w studenckich zabawach.

- Jestem z Krakowa. U nas już juwenalia się skończyły. Dawno temu brałem udział w Czyżynaliach w Politechnice Krakowskiej. Z sentymentem wspominam tamte czasy – mówi Andrzej Kawula.

Pewna starsza pani  była bardzo zawiedziona małą frekwencją żaków na pochodzie juwenaliowym. W juwenaliach, które pamięta ze swojej młodości bawiło się dużo więcej osób.

- Zawsze brałam udział w juwenaliach w Krakowie. To były piękne czasy. Życzę studentom dużo słońca i danej zabawy - mówi.

Jeden ze studentów przebrany był za Araba. Szedł z transparentem będącym pokusą dla kobiet, które mogłyby zostać jego żonami. Jak sam twierdzi - jest to super czas na relaks przed zbliżającą się sesją.

- Mój strój jest oczywiście humorystyczny. Juwenalia to czas aby wyluzować się tuż przed sesją. Mam nadzieję, że uda się dobrze spędzić te dni -  mówi Jakub Gajdosz.

Po dotarciu do przed sądecki ratusz, studenci z rąk prezydenta Ryszarda Nowaka odebrali symboliczne klucze do miasta. Juwenalia 2017 można uznać za rozpoczęte.

PROGRAM JUWENALIÓW znajdziesz tutaj.

Fot. Alicja Augustyn. 

 

MAGFOTO

Wypowiedz się w tej sprawie