Zacięty mecz, wygrana Olimpii

Derby Nowego Sącza w lidze juniorek jak zawsze przyniosły emocje. W meczu UKS Dwójka z Olimpią nie było inaczej. Po zaciętej rywalizacji wygrali goście.

UKS Dwójka Nowy Sącz – UKS Olimpia Nowy Sącz 30:32 (17:17)
Sędziowali: Maciej Mleczko i Krzysztof Paczyński.

UKS Dwójka: Bachula: Pawlak 7, Zając 7, Pomietło 5, Smoter 5, Król 3, Majkrzak 2, Ledniowska 1.
Olimpia: Wolanin: Złocka 12, Baran 6, Łatka 5, Sokołowska 4, Poniewiwerska 2, S. Bydłoń 1, Koral 1.
Spotkanie było ciekawe, a emocji nie brakowało do ostatnich sekund meczu. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udawało się wypracować większej przewagi. Po 10 minutach był remis 4:4. Jednak po kwadransie prowadził zespół UKS Dwójka, ktorzy przeprowadził trzy skuteczne akcje pod rząd nie tracąc żadnej bramki. Kiedy po 20 minutach wciąż przewodziły gospodynie i wydawało się, że jest szansa na sukces. Jednak rywalki przyśpieszyły rozgrywanie piłki I na 60 sekund przed przerwą był remis 16:16. Chwilę później prowadzenie Olimpii dała Łatka, ale natychmiast odpowiedziała Zając i znów był remis.
Po zmianie stron zespół UKS Dwójkapo 37 minutach prowadził 21:17 prezentując skuteczną grę. Ale radość z wysokiego przewodzenia trwała nie zbyt długo. Rywalki wzmocniły obronę, a kontry były skuteczne i 10 minut później był remis 25:25. Już do końca mecz toczył się bramka za bramkę. Po 56 minutach znów był remis 30:30. Jednak dwie ostatnie akcje należały do UKS Olimpia, a celne rzuty Łatki dały zwycięstwo.