Zabrzeż, Krościenko. Rosną wiosną mosty dla rowerów. Będzie jazda już w te wakacje!

Zabrzeż, Krościenko. Rosną wiosną mosty dla rowerów. Będzie jazda już w te wakacje!

W lipcu będzie można jeździć nowymi kładkami rowerowymi na trasie Velo Dunajec – w gminie Łącko i Ochotnica Dolna oraz w gminie Krościenko nad Dunajcem. W piątek (7 maja) marszałek Witold Kozłowski oraz wójt Łącka Jan Dziedzina wizytowali gotowy obiekt w Łącku.

Już w najbliższe wakacje zostaną oddane do użytku dwa nowe obiekty: kładka w Zabrzeży w gminie Łącko oraz kładka pieszo-rowerowa w Krościenku nad Dunajcem. Prace przebiegają szybko i terminowo. Wkrótce trasy VeloDunajec połączą Sądecczyznę z Krościenkiem nad Dunajcem i Szczawnicą oraz z Jeziorem Czorsztyńskim, a dalej z Zakopanem. Pieniądze na te inwestycje pochodzą z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 – mówi marszałek Witold Kozłowski.

Kładka w miejscowości Łącko (Czerniec) została oddana do użytku wiosną 2019 roku. Spina brzegi Dunajca przeprowadzając przez rzekę odcinek trasy rowerowej Zabrzeż – Stary Sącz. Jej długość to ponad 130 m. Kosztowała 3,7 mln zł, z czego ponad 2,7 mln zł pochodziło z funduszy europejskich, a około 800 tys. zł z budżetu województwa. Prace na dwóch nowych kładkach zostaną zakończone w czerwcu, a już w lipcu będą udostępnione pieszym i rowerzystom.

Pierwsza z nich blisko 130 metrowa została zlokalizowana w miejscowościach Tylmanowa i Zabrzeż. Koszt jej budowy to 5,5 mln zł, z czego dofinansowanie unijne stanowiło 4,1 mln zł, a z budżetu województwa przekazano ponad 1,1 mln zł.

Druga kładka, mierząca prawie 112 metrów, powstała w Krościenku nad Dunajcem. Koszt inwestycji to 6,9 mln zł (UE – 5,17 mln zł, budżet województwa 1,38 ml zł). Pozostała kwota pochodziła z budżetu państwa.

Na mapie pod galerią zdjęć zobaczysz stan zaawansowania prac przy budowie trasy rowerowej.

 

 

źródło: Biuro Prasowe UMWM/MG

Share on twitter
Share on facebook