Szlaki wokół Mogielicy gotowe. Można ruszać w drogę

Szlaki wokół Mogielicy gotowe. Można ruszać w drogę

W Pijalni Wód w Szczawie  odbyło się symboliczne zakończenie projektu rozbudowy szlaków wielofunkcyjnych wokół Góry Mogielica oraz szlaków łącznikowych w gminach Limanowa, Słopnice, Kamienica i mieście Limanowa wraz z ich połączeniem z trasą główną VeloDunajec. Na mieszkańców i turystów czeka 40 km  malowniczych tras pieszych, rowerowych i narciarskich.

Małopolska ma ambitny plan, by stworzyć ponad 1500 km tras rowerowych. 600 km jest już przejezdne. W sumie na ich budowę już wydaliśmy ok. 132 mln zł, nie licząc wkładu finansowego samorządów. Aktualnie pracujemy nad koncepcją VeloMałopolska 2.0, która wytyczy nowe trasy w naszym regionie – mówi marszałek Witold Kozłowski.

W ramach projektu, który zrealizowano wokół Mogielicy powstały miejsca postojowe, zaplecza informacyjno-sanitarne oraz parkingi w gminach Słopnice, Kamienica, Limanowa oraz w mieście Limanowa. Wybudowano altany/wiaty, stojaki rowerowe, pojawiły się kosze na śmieci i tablice informacyjne. Zainwestowano także w 25 audio przewodników, które trafiły do wypożyczalni oraz w 4 pętle do pomiaru ruchu turystycznego w miejscowościach Kamienica, Szczawa, Stara Wieś oraz Słopnice.

Łącznie w rozbudowę szlaków zainwestowano 8 mln zł, z czego blisko 3,5 mln zł stanowi unijne dofinansowanie z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 

 

Share on twitter
Share on facebook