Samochód uderzył w przystanek i wbił się w ziemię. Nie żyje 25-latka

Tuż po północy służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku w Jasiennej (gmina Korzenna). Samochód osobowy marki Renault Scenic uderzył w betonowy przystanek autobusowy, po czym znalazł się w pozycji pionowej, a komora silnika wbiła się w ziemię. Niestety, nie udało się uratować życia kobiety kierującej pojazdem.

WSB2020

Strażacy musieli używać narzędzi hydraulicznych, aby rozciąć auto i wyciągnąć poszkodowaną zakleszczoną w samochodzie. Była bez funkcji życiowych.

O godzinie 0:35 oficer dyżurny PSP w Nowym Sączu informował, że kobieta jest reanimowana. Godzinę później skontaktowaliśmy się ze strażą pożarną ponownie. Niestety, okazało się, że poszkodowana nie przeżyła.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że była to 25-letnia mieszkanka Jasiennej.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone parawanem. Przeszukano też okoliczny teren, aby wykluczyć innych poszkodowanych. Nikogo nie znaleziono. Strażacy sprawdzili zniszczone auto oraz przystanek pod kątem dodatkowych zagrożeń. Okazało się, że uderzenie w znacznym stopniu naruszyło konstrukcję betonowej ściany. Na przystanku pojawiły się pęknięcia. Obiekt został zabezpieczony taśmą.

Na miejscu była karetka pogotowia ratunkowego, policja oraz strażacy z Nowego Sącza, OSP Jasienna, Korzenna oraz Korzenna Centrum.

Około godziny 1:30 część zastępów strażackich wracała już do swych jednostek. Inne zostały na miejscu, by zabezpieczać teren w oczekiwaniu na prokuratora.

fot. A.Z / M.B / PSP w Nowym Sączu

MAGIK MAŁA

5 comments

 1. Zdystansowany 29 kwietnia, 2019 at 10:41 Odpowiedz

  niestety u nas kultura i bezpieczeństwo jazdy jest na fatalnym poziomie, do tego pobłażliwe i niezbyt surowe prawo, które nie zawsze jest egzekwowane w jego surowszym wymiarze, relikt komuny “pouczenie” nie powinno mieć miejsca, jest wykroczenie, jest kara i tyle. Mandaty są zbyt niskie, w Szwajcarii mandaty są ustalane w zależności od zarobków karanego. Duża elastyczność za przekroczenie prędkości, a w Szwecji wystarczy o 1 km przekroczyć prędkość by dostać mandat. Powinno być zwiększone bezpieczeństwo na przejściach (światła na żądanie, lub zmiana prawa tak by kierowca miał obowiązek zatrzymania się przed przejściem widząc pieszego mającego zamiar wejść na przejście) A dla notorycznych piratów i pijanych za kierownicą powinna być konfiskata samochodu, bo inaczej nic się nie zmieni.

  • Z 29 kwietnia, 2019 at 12:43 Odpowiedz

   Świetnie, że jesteś taki „zdystansowany” i „obiektywny” światowo. Niestety nie masz w sobie za grosz empatii, tj. młoda, dobra i wspaniała dziewczyna nie żyje. A możliwość komentowania powinna być wyłączona, bądź ograniczać się do wyrazów współczucia.

   • Bogna 29 kwietnia, 2019 at 17:51 Odpowiedz

    nie zgodze się z Toba, a gdyby wjechała w kogoś ,ktoś stałby na przystanku? Wtedy nikt by nie pisał młoda wspaniałą dziewczyna…. Niestety nie żyje i to straszne,ale racja jest w tym,że w naszym prawie coś musi się zmienić bo nie długo strach będzie wyjść na ulice….

   • Zdystansowany 30 kwietnia, 2019 at 09:36 Odpowiedz

    przepraszam, ale żeby tak wypaść z pustej drogi i wydzwonić w betonowy przystanek to trzeba jechać bez jakiejkolwiek wyobraźni, dobrze że nikogo nie było na przystanku bo wtedy byłaby tragedia, a w tych okolicznościach to jednego d***** za kółkiem mniej …

  • Kierowca 29 kwietnia, 2019 at 22:04 Odpowiedz

   Weź przestań p********. Pewno jeździsz po wioskach 30 na godzinę a jadąc za tobą nie wiadomo w którą stronę skręcisz jak większość wiejskich kierowców.
   A do Szwecji to jeszcze nam bardzo daleko ze wszystkim z kulturą, zarobkami, samochodami itd.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.