Samochód uderzył w przystanek i wbił się w ziemię. Nie żyje 25-latka

Samochód uderzył w przystanek i wbił się w ziemię. Nie żyje 25-latka

Tuż po północy służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku w Jasiennej (gmina Korzenna). Samochód osobowy marki Renault Scenic uderzył w betonowy przystanek autobusowy, po czym znalazł się w pozycji pionowej, a komora silnika wbiła się w ziemię. Niestety, nie udało się uratować życia kobiety kierującej pojazdem.

Strażacy musieli używać narzędzi hydraulicznych, aby rozciąć auto i wyciągnąć poszkodowaną zakleszczoną w samochodzie. Była bez funkcji życiowych.

O godzinie 0:35 oficer dyżurny PSP w Nowym Sączu informował, że kobieta jest reanimowana. Godzinę później skontaktowaliśmy się ze strażą pożarną ponownie. Niestety, okazało się, że poszkodowana nie przeżyła.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że była to 25-letnia mieszkanka Jasiennej.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone parawanem. Przeszukano też okoliczny teren, aby wykluczyć innych poszkodowanych. Nikogo nie znaleziono. Strażacy sprawdzili zniszczone auto oraz przystanek pod kątem dodatkowych zagrożeń. Okazało się, że uderzenie w znacznym stopniu naruszyło konstrukcję betonowej ściany. Na przystanku pojawiły się pęknięcia. Obiekt został zabezpieczony taśmą.

Na miejscu była karetka pogotowia ratunkowego, policja oraz strażacy z Nowego Sącza, OSP Jasienna, Korzenna oraz Korzenna Centrum.

Około godziny 1:30 część zastępów strażackich wracała już do swych jednostek. Inne zostały na miejscu, by zabezpieczać teren w oczekiwaniu na prokuratora.

fot. A.Z / M.B / PSP w Nowym Sączu

Reklama