Z ostatniej chwili: ogromna tragedia we Florynce. Mężczyzna zabił matkę i okaleczył sąsiadkę

Do dramatycznego zdarzenia doszło około godziny 16:00 we Florynce (gmina Grybów). Mężczyzna zabił swoją matkę i poważnie okaleczył starszą sąsiadkę. Na miejscu wciąż pracuje policja i prokurator. W działaniach uczestniczyła także załoga śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego oraz strażacy.

Renault2

Mamy zgłoszenie o zabójstwie i poważnie rannej osobie - potwierdziła podinspektor Katarzyna Cisło z KWP w Krakowie. - Mężczyzna został ujęty przez mieszkańców i przekazany policji. Musimy sprawdzić, czy nie był leczony psychiatrycznie, bo jego zachowanie było irracjonalne.

- Na miejsce przyleciał LPR po 78-letnią sąsiadkę, która ma poważne obrażenia głowy, natomiast ktoś z członków rodziny ujawnił również ciało, najprawdopodobniej matki mężczyzny. Kobieta miała 63 lata - dodaje podinspektor.

Na miejscu jest nasza reporterka.

Jak udało się nam dowiedzieć, około 30-letni mężczyzna zabił swoją matkę, zadając jej rany brzucha, po czym pobiegł do domu sąsiadki, po drodze rozbierając się do naga. Tam wybił okno i okaleczył starszą kobietę, raniąc jej oczy nożyczkami. Zakrwawione ubrania świadkowie znaleźli pomiędzy budynkami.

Mężczyzna leczył się psychiatrycznie.

- Zabójca był widziany przez moje rodzeństwo nad rzeką bez ubrań. Prawdopodobnie chciał się obmyć po zabójstwie. Wskoczył do wody, następnie wrócił w stronę zabudowań - pisze do nas Czytelniczka.

Mieszkańcy Florynki są zszokowani. Jak twierdzą, nic nie zapowiadało tragedii. Więcej TUTAJ.

 

fot./film: Natalia Sekuła

 

Nowy Sącz: Od lat znęcał się nad matką i groził jej nożem

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.