Nowy Sącz: Od lat znęcał się nad matką i groził jej nożem

27-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką. Podczas jednej z awantur groził jej nożem. Sprawą zajmuje się prokuratura. Na razie wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze: dozór policji, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną kobietą oraz nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania.

wsb3

- Mężczyzna od 2014 roku, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, podczas których poniżał, groził i stosował przemoc fizyczną wobec swojej matki, a także niszczył sprzęt będący wyposażeniem mieszkania. Ponadto, podczas jednej z awantur, trzymając w ręku nóż skierowany w stronę matki, domagał się, by opuściła swoje mieszkanie - informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Jak wyjaśnia policjantka, materiał dowodowy zebrany przez funkcjonariuszy pozwolił przedstawić 27-latkowi zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad kobietą. Mieszkańcowi Nowego Sącza grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia (zgodnie z art. 207 § 1 Kodeksu karnego)

- Pamiętajmy, że na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy domowej nie obawiaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny - apelują sądeccy funkcjonariusze.

fot. ilustr. pixabay

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.