Z kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy dotarły do Chełmca gratulacje z okazji… przemiany wsi w miasto

Były konferencje prasowe i spotkania w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Mówiło się o „narodzinach” Trójmiasta Południa, gdy była premier rządu RP Beata Szydło podpisała rozporządzenie dotyczące nadania statusu miasta miejscowości Chełmiec. Ostatecznie Chełmiec miastem nie został. Ale z kancelarii prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, do gminy Chełmiec dotarl list gratulacyjny z okazji przekształcenia Chełmca w miasto. 

Wójt gminy Bernard Stawiarski wielokrotnie podkreślał, że gmina miejsko-wiejska miałaby szanse na pozyskanie większych dotacji sprzyjających jej rozwojowi. Do innych korzyści zaliczał także wzrost zainteresowania Chełmcem potencjalnych inwestorów i podniesienie prestiżu miejscowości.  Ostatecznie w MSWiA zapadła jednak decyzja o przesunięciu terminu zmiany statusu miejscowości o  okrągły rok – z 1 stycznia 2018 na dzień 1 stycznia 2019 roku.

Prezydent  Duda o decyzji ministerstwa nie wiedział.

” Jestem przekonany, że ten wyjątkowy dla Państwa Małej Ojczyzny czas, przyczyni się do umocnienia poczucia jedności, wzajemnego szacunku oraz sąsiedzkiej życzliwości. Korzystając ze sposobności, składam na ręce Pana Wójta serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia dla mieszkańców – napisał szef kancelarii prezydenckiej Mieszko Pawlak.

Czytaj również:

Ministerstwo ujawniło kto próbuje zablokować przekształcenie Chełmca w miasto

Fot. Z arch. DTS. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.