Piotr, który walczył o życie nieznajomej kobiety zostanie nagrodzony przez wójta Bernarda Stawiarskiego

Wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski  uhonoruje jutro 39-letniego Piotra z Małej Wsi, który w ubiegły czwartek widząc że kobieta skoczyła z Mostu Heleńskiego, zatrzymał swój samochód, zbiegł po schodach i rzucił się do Dunajca, by ją ratować.

Mimo, iż mężczyzna nie uważa się za bohatera, zrobił coś, na co niewielu byłoby stać. Zaryzykował własnym życiem, by ratować kobietę. Płynął za nią, a gdy jego ciało zaczęło się wychładzać, biegł za nią wzdłuż brzegu, ponownie wskoczył do wody, wyciągnął ją z rzeki i zaczął reanimować.

Całą historię możecie przeczytać TUTAJ

Wójt Chełmca podkreśla, że czyn mieszkańca jego gminy jest godny podziwu i jutro podczas spotkania opłatkowego z mieszkańcami Małej Wsi chce wyróżnić Piotra, wręczając mu list gratulacyjny oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł. 

-To wspaniałe, że tacy ludzie są jeszcze na świecie, którzy nie bacząc na zagrożenie własnego życia ratują innych -podkreśla Bernard Stawiarski.

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, czyn Piotra został zauważony nie tylko na poziomie lokalnym i planowane są kolejne wyróżnienia.

Więcej informacji wkrótce. 

Fot. UG Chełmiec, print screen NTV

To on próbował ratować gasnące życie… Piotr z Małej Wsi nie uważa się za bohatera

 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.