XIV Zlot Zabytkowych Pojazdów w Miasteczku Galicyjskim

XIV Zlot Zabytkowych Pojazdów w Miasteczku Galicyjskim

Zlot Zabytkowych Pojazdów” to wydarzenie motoryzacyjne realizowane przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu od 2009 roku, skupiające rocznie około 60 załóg z kraju i zagranicy. Celem imprezy jest budowanie i pogłębianie świadomości motoryzacyjnej, skupianie środowiska kolekcjonerów pojazdów zabytkowych, miłośników historii, a także przybliżanie najnowszych trendów obowiązujących we współczesnej motoryzacji.

Tegoroczny „XIV Zlot Zabytkowych Pojazdów” w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu – oddziale Muzeum odbędzie się w dniach 17-18 września. Wydarzenie co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród miłośników motoryzacji, ale również mieszkańców regionu i turystów z całej Polski.

W dniu 17 września zmagania zlotowe rozpocznie rajd indywidualny pojazdów retro na trasie Nowy Sącz – Kasina Wielka, którego uczestnicy mają za zadanie pokonanie wyznaczonej trasy w oparciu o roadbook, zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz prezentację pojazdów na terenie ośrodka narciarskiego Kasina Ski w Kasinie Wielkiej.

W dniu 18 września na rynku Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu odbędzie się ekspozycja pojazdów uczestniczących Zlocie, zaś późnym popołudniem wszystkie pojazdy będzie można podziwiać podczas parady ulicami Nowego Sącza. Imprezie towarzyszyć będą konkursy sprawnościowe i tematyczne dla uczestników Zlotu i publiczności. Dla dzieci zostanie utworzona specjalna „Strefa Małego Zlotowicza”, w której nie zabraknie atrakcji i zabaw dla najmłodszych.

Program:

17 września 2022 (Dzień dla załóg)

Rajd pojazdów do Kasiny Wielkiej „KASINA SKI & BIKE PARK”

18 września 2022 

10.00 – 15.00
Prezentacja pojazdów na rynku w Miasteczku Galicyjskim

15.00 – 15.30
Przejazd zabytkowych pojazdów ulicami Nowego Sącza

15.30 – 18.00
Prezentacja pojazdów na rynku w Miasteczku Galicyjskim

Występy zespołu „Maciej Kłeczek i Przyjaciele”  / 11.00 – 15.30

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.