Nie maja nawet remizy, ale od 20 lat ratują ludzkie życie. Druhowie z Librantowej szykują się do swojego święta

Nie maja nawet remizy, ale od 20 lat ratują ludzkie życie. Druhowie z Librantowej szykują się do swojego święta

OSP Librantowa

To jedna z niewielu jednostek OSP w skali kraju, która nie posiada własnej remizy, ale ma coś cenniejszego niż remiza: wielki zapał do niesienia pomocy innym. Ochotnicza Straż Pożarna z Librantowej szykuje się do świętowania 20-lecia jednostki.

Librantowska jednostka OSP od 2019  roku przechodzi proces odbudowy i reorganizacji po kilkuletniej przerwie w działalności. Był plan jej likwidacji, na szczęście nie został realizowany. Początkiem 2021 roku udało się pozyskać samochód dostawczy Ford Transit z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z przeznaczeniem na dostosowanie go do strażackich potrzeb. To dobry nowy początek…

– We własnym zakresie dokonaliśmy wszelkich niezbędnych modyfikacji, aby samochód mógł zostać zarejestrowany jako samochód pożarniczy. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu członków zarządu mamy już niezbędny sprzęt i podstawowe wyposażenie  – mówi wiceprezes OSP Librantowa Dominika Grońska.

Pieniądze udało się zdobyć dzięki dziesiątkom wniosków do różnych instytucji, fundacji i firm. Za okazane wsparcie strażacy są bardzo wdzięczni i nadal gromadzą złotówkę do złotówki – tym razem na na zakup zestawu hydraulicznego do ratownictwa technicznego. Jest to zestaw narzędzi niezbędny przy różnego rodzaju zdarzeniach drogowych. Zakup używanego sprzętu to koszt ok. 30 tys. zł (nowy jest kilkukrotnie droższy).

– Dla naszych potrzeb wystarczający będzie sprzęt używany, którego zakup jest bardziej realny przy naszych skromnych możliwościach finansowych. Dodatkowo na bieżąco staramy się zwiększać stan umundurowania (ubrania specjalne, hełmy, obuwie, rękawice, kominiarki) oraz wyposażenia specjalnego – kontynuuje Dominika Grońska.

Jednostka rośnie w siłę także pod względem liczebności. Do pełni szczęścia brakuje tylko remizy.

Jako jedna z niewielu jednostek w kraju OSP Librantowa nie posiada remizy, co stanowi duże utrudnienie. Mamy nadzieję, że uda się to zmienić w nadchodzącej przyszłości.  Nie czekając jednak biernie na przyszłość, codziennie pracujemy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców okolicy. Jaka ważna jest to praca,  pokazało  choćby ubiegłoroczne przejście trąby powietrznej przez naszą miejscowość – mówi druhna Dominika.

18 września odbędzie się Święto 20-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Librantowej.

Oto jego program:

  • 11:00 Msza Święta w Kościele św. Brata Alberta Chmielowskiego w Librantowej
  • 12.15 Poświęcenie samochodu OSP Librantowa na placu przy Kościele
  • 12:45 Uroczysty przemarsz do Szkoły Podstawowej
  • 13.45 Rozpoczęcie części oficjalnej
    – występ Parafialnej Orkiestry Dętej z Jaworznej
Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców i sympatyków!
OSP Librantowa
(DSZ)

czytaj też: ,,Znikają” nagle, a rodzinie grunt osuwa się spod nóg. 24 godziny to mit. Nie czekaj!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama