Wyzywał, bił i groził. Agresywny mąż w areszcie

Wyzywał, bił i groził. Agresywny mąż w areszcie

przemoc

Mieszkaniec gminy Gródek nad Dunajcem znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Trwającą od wielu tygodni przemoc przerwali łososińscy policjanci. Agresywny mężczyzna poczeka na wyrok w areszcie.

Do interwencji w gminie Gródek nad Dunajcem doszło kilka dni temu. Pijany mężczyzna awanturował się i groził swojej żonie, a następnie wsiadł do samochodu i odjechał. Na miejsce udali się policjanci z Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej.

Jak się okazało, nie był to jednorazowy wybuch złości. Mężczyzna znęcał się nad żoną od około dwóch miesięcy. Wszczynał awantury, podczas których m.in. wyzywał i poniżał kobietę, szarpał ją i bił, a także groził niebezpiecznymi przedmiotami.

Dzień po interwencji agresor został zatrzymany. W łososińskim komisariacie usłyszał zarzut znęcania się nad członkiem rodziny. Funkcjonariusze zwrócili się ponadto z wnioskiem do prokuratury, by ta wystąpiła do sądu o tymczasowy areszt. Wszystko po to, by odizolować sprawcę przemocy od jego żony. Decyzją sądu mężczyzna trafił na dwa miesiące za kratki, gdzie poczeka na wyrok. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Warto pamiętać, że brak reakcji na przemoc w rodzinie, to ciche przyzwolenie. Nie zostawiajmy pokrzywdzonych samych z tym problemem. Każdy, kto był świadkiem takiego zachowania, powinien działać, bo przemoc domowa to zjawisko, które się nasila, a szybka reakcja może wiele zmienić – uświadomić ofiarę, ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu – przypomina Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

O pomoc można zwrócić się m.in. do policji – dzwoniąc na numer alarmowy 112 w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, korzystając z aplikacji mobilnej „Alarm 112”, aplikacji „Moja Komenda” lub platformy „Policja e-usługi”. Można też skorzystać z Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 09:30-15:30) lub zadzwonić na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (tel. 800 120 002).

fot. ilustr. pixabay.com


Czytaj też:

„Prędkość” na Sądecczyźnie. Zatrważający wynik policyjnej akcji

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.