„Prędkość” na Sądecczyźnie. Zatrważający wynik policyjnej akcji

„Prędkość” na Sądecczyźnie. Zatrważający wynik policyjnej akcji

policjant

W ubiegłą sobotę policjanci sądeckiej drogówki prowadzili działania „Prędkość”. Wyniki tej akcji są zatrważające – niemal 80% skontrolowanych kierujących przekraczało obowiązujące limity.

Celem cyklicznych działań „Prędkość” jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu prowadzili zarówno statyczne, jak i dynamiczne pomiary prędkości.

Podczas akcji prowadzonej w zeszłą sobotę na drogach Sądecczyzny skontrolowano w sumie 90 kierowców. Aż 71 z nich popełniło wykroczenie związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Trzem kierującym zatrzymano elektronicznie prawo jazdy – to osoby, które w terenie zabudowanym w ciągu DW969 w Podegrodziu, Stadłach i Zabrzeży jechali o ponad 50 km/h na szybko.

Niechlubny rekordzista to mieszkaniec powiatu myślenickiego, który jechał swoim BMW przez Zabrzeż z prędkością 117 km/h (co oznacza, że przekroczył prędkość o 67 km/h). Na mężczyznę nałożono mandat w wysokości 2000 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności – przypomina Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Sądecczyzna. Już trzy osoby straciły życie w pożarach

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.