Nowy Sącz: wysoki poziom wód w rzekach. Prezydent przygotowuje się na powódź [ZDJĘCIA, FILM]

Stan rzek w Nowym Sączu daje powód do niepokoju. Dziś prezydent poinformował o wprowadzeniu pogotowia przeciwpowodziowego w mieście. Uruchomione zostały magazyny przeciwpowodziowe z których wydawane są worki z piaskiem dla mieszkańców miasta. 

Renault2

Poleciłem moim podległym służbom bieżące monitorowanie sytuacji na terenie Miasta. W celu ochrony najbardziej zagrożonych obiektów służby zarządzania kryzysowego uruchomiły magazyn przeciwpowodziowy, z którego wydane zostały worki z piaskiem do zabezpieczenia zagrożonych nieruchomości- pisze w swoim komunikacie prezydent Ludomir Handzel

Prognozy pogody niestety nie są optymistyczne.  Opady mają utrzymać się do jutra. Jak poinformował prezydent - służby stale monitorują sytuację i są do dyspozycji mieszkańców. Informacje o wszystkich zdarzeniach mających wpływ na lokalne bezpieczeństwo można przekazywać do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numer 18 44 86 681.

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.