Wyrąb lasu, zaorane polany beskidzkie – atrakcyjność turystyczna regionu umiera?

Doliny Wielkiej Roztoki w Paśmie Radziejowej, będąca do niedawna wizytówką Beskidu Sądeckiego, została zniszczona wycinkę prowadzoną przez Nadleśnictwo Piwniczna. Dnem doliny prowadzi szlak turystyczny (pieszy i narciarski) oraz ścieżka dydaktyczna. Jeżeli wyrąb i związana z nim dewastacja przyrody będzie nadal prowadzona na taką skalę krajobraz doliny będzie przykładem bezmyślnej rabunkowej gospodarki leśnej. Niszczone są nie tylko lasy, ale też piękne polany beskidzkie np. Polana Konieczna, która została całkowicie zaorana.
Wycinka i zwózka pozyskanego drewna jest prowadzona tak gorliwie, że prace odbywają się nawet w święto państwowe jakim jest Dzień Niepodległości. Opisane przeze mnie działania prowadzą nie tylko do zaburzenia równowagi ekologicznej wrażliwego i cennego górskiego ekosystemu, ale też obniża w znacznym stopniu atrakcyjność turystyczną regionu. Załączam kilka zdjęć obrazujących skalę zniszczeń.
Z poważaniem,
Ewa Binek, zaniepokojona Sądeczanka, miłośniczka rodzimej przyrody
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.