Wypięknieją zabytki Ziemi Sądeckiej

35 zabytków doczeka się  remontu, który będzie sfinansowany z funduszy Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. 

wsb3

Dofinansowanie pozwoli przeprowadzić prace konserwatorskie i roboty budowlane zabezpieczające zabytki przed zniszczeniem. O wsparcie mogły ubiegać się też projekty zakładające działania związane z prezentacją zabytkowych kolekcji i zbiorów lub z rozwojem i udostępnieniem szlaków kulturowych.

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu  otrzymało dofinansowanie na konserwację i remont obiektów Sądeckiego Parku Etnograficznego oraz na rewaloryzację i konserwację zabytkowego obiektu przy ulicy Jagiellońskiej 56 w Nowym Sączu.

Małopolskie Centrum Kultury Sokół dostanie pieniądze na stworzenie Ośrodka Dziedzictwa Kultury Niematerialnej w Zespole Parkowo-Dworskim w Dąbrowej .

Fundusze trafią także do gminy Korzenna - na realizację projektu „Z tradycją w nowoczesność - Muzyczny Dwór w Lipnicy Wielkiej”, do Parafii Rzymsko - Katolickiej p.w. Wszystkich Świętych w Bobowej - na prace remontowe, budowlane i konserwatorskie, do Gorlic - na restaurację Parku Miejskiego im. Wojciecha Biechońskiego oraz do Rytra - na prace konserwatorskie na terenie Ruin Zamku.

fot. wiki

 

 

 

 

MEDICOR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.