Humanoid Pepper wygłosi referat w Nowym Sączu

Chcesz spotkać człowieka-robota, spróbować potraw kuchni molekularnej lub zobaczyć samochody przyszłości? Jest na to sposób. W dniach 8,9,10 marca odwiedź nowosądecką Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University gdzie odbędzie się szósta edycja widowiska multimedialnego: „Potęga Informatyki”.

Jak zarobić duże pieniądze zajmując się grami? Jak zaprogramować własny YouTube w 15 minut? Jak obronić się przed niebezpiecznymi trickami hakerów? Na te pytania odpowiedzą studenci i absolwenci Informatyki w WSB-NLU.

Potęga Informatyki to widowisko multimedialne, w którym świat realny łączy się z wirtualnym. Na oczach widzów informatyka zdominuje rzeczywistość. Każdy uczestnik wydarzenia stanie się częścią wirtualnego świata, jego integralnym elementem. Przy pomocy doskonałej muzyki, robotów, animacji, filmów, laserów i efektów świetlnych prelegenci odkrywać będą możliwości nowych narzędzi informatycznych oraz pokażą nowoczesne urządzenia. Wszystko po to, by każdy uczestnik poczuł Potęgę Informatyki – mówi Artur Kornatka, koordynator widowiska.

W programie imprezy przewidziano multimedialne prezentacje na pięciu ekranach projekcyjnych którym towarzyszyć będą pokazy laserów, efekty świetlne oraz występy muzyczne na żywo.

Widowisko podzielone jest na sześć zakresów tematycznych: potęgę programowania, potęgę sieci komputerowych, potęgę gier komputerowych potęgę urządzeń mobilnych, potęgę robotów oraz potęgę elektroniki.

Hitem pokazu ma być humanoidalny japoński robot Pepper, który sam wygłosi jeden z referatów.

Uczestnicy zobaczą także na żywo możliwości nowoczesnego programowania: efekty 15-minutowej pracy programisty oraz przykład programowania własnego smartfona. Zaprezentowane zostaną nowoczesne techniki ochrony sieci komputerowych przed atakami hakerskimi.

Miłośnicy gier komputerowych poznają praktyczne tajniki biznesu w tym sektorze.

– Podczas prezentacji opowiem, gdzie ulokowane są duże pieniądze, które młodzi ludzie mają szansę zdobyć zajmując się grami – mówi jeden z prelegentów Mateusz Gadzina.

Będzie się również prezentacja automatycznych samochodów poruszających się samodzielnie bez ingerencji kierowcy oraz wyścigi dronów, degustacja kuchni molekularnej, spotkania w strefie chillout’owej i konkursy z nagrodami.

***

Organizatorem widowiska jest Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University z siedzibą w Nowym Sączu – realizator sześciu poprzednich widowisk multimedialnych pn. „Potęga Informatyki” oraz „Inwazja Inspiracji”. Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia: www.pi.wsb-nlu.edu.pl

fot. z arch. WSB-NLU.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.