Łososina Dolna: Kobieta zginęła na miejscu, mężczyzna w ciężkim stanie

Da tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 20.30. Na drodze krajowej nr 75. kierujący motocyklem stracił panowanie nad jednośladem, zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. Pojazdem podróżowały dwie osoby. Młoda kobieta zginęła na miejscu. Poszkodowany mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do krakowskiego szpitala. 

– W wyniku tego zdarzenia dwie osoby podróżujące motocyklem doznały poważnych obrażeń ciała. Na miejscu zdarzenia znajdowała się karetka pogotowia ratunkowego, której załoga udzielała pomocy osobom poszkodowanym. U kobiety podróżującej motocyklem nie stwierdzono funkcji życiowych i prowadzona była resuscytacja krążeniowo-oddechowa – relacjonuje zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu, st. bryg. Paweł Motyka.

Poszkodowani wraz z rozbitym motocyklem znajdowali się poza drogą. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oświetlili je i rozstawili parawan ratowniczy. Następnie wyznaczyli punkt lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Wsparto działania ratowników medycznych. Strażacy prowadzący RKO byli podmieniani. Wprowadzono ruch wahadłowy do czasu przyjazdu na miejsce funkcjonariuszy Policji. Nawiązano łączność ze śmigłowcem w celu potwierdzenia koordynatów oraz wskazania lądowiska wraz z zagrożeniami. W sposób dodatkowy oświetlono miejsce zdarzenia oraz wprowadzono dodatkowe oznakowanie osób prowadzących kierowanie ruchem – informuje st. bryg. Paweł Motyka.

Reanimacja kobiety okazała się być bezskuteczna. Lekarz stwierdził jej zgon na miejscu zdarzenia. Załoga LPR zabrała do krakowskiego szpitala ciężko rannego mężczyznę. Druhowie z OSP Łososiny Dolnej pozostali na miejscu do zakończenia czynności wyjaśniających prowadzonych przez policję, prokuratora oraz biegłego. Działania trwały ponad trzy godziny.

Aktualizacja —> Nadal nie ustalono tożsamości kobiety, która zginęła w wypadku. 

Fot. Osp Ksrg Łososina Dolna/
PSP Nowy Sącz

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.