Wybory 2019, Nowy Sącz: Władysław Kosiniak - Kamysz i "zielona strona mocy"

- Jesteśmy tymi, którzy łagodzą spory, którzy chcą, aby wszyscy ze sobą rozmawiali, bez względu na to jaką formację reprezentują. Z naszej listy startują sympatycy i członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego, są z nami również członkowie Kukiz 15 - przypominała Urszula Nowogórska podczas dzisiejszej prezentacji kandydatów Koalicji Polskiej z okręgu nr 14, którzy powalczą o mandaty w jesiennych wyborach parlamentarnych.

wsb3

- To naprawdę dobra drużyna, która pokazuje, że można znaleźć jedność w różnorodności. Oto nasze wielkie wyzwanie, nasza idea, z którą idziemy do wyborów: jednoczyć Polskę, jednoczyć Polaków, przywrócić braterstwo. Reprezentanci ruchu Pawła Kukiza, bezpartyjni samorządowcy, rzemieślnicy, przedsiębiorcy, ludzie ciężkiej pracy - oni wszyscy jednoczą się dzisiaj pod szyldem Koalicji Polskiej  -  przekonywał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Ludowcy poruszyli między innymi temat batalii o czyste powietrze i zwrócili uwagę, że wsparcie obywateli nie powinno kończyć się na wymianie pieców. Po takiej inwestycji konieczne jest rozwiązanie problemu zakupu gazu, który jest zbyt drogi dla wielu rodzin. Zachęcali do przejścia na "zieloną stronę mocy" obiecując, że będą upowszechniać dostępność instalacji fotowoltaicznych i dążyć do takich modeli pozyskiwania energii, które gwarantują ochronę środowiska i niskie rachunki dla obywateli.

Program PSL i koalicjantów obejmuje ponadto emeryturę i rentę bez podatków i zwolnienie przedsiębiorców z obowiązku płacenia ZUS. Chcą również dążyć do wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.   

Lista kandydatów PSL (okręg nr 14) w jesiennych wyborach parlamentarnych

 1. Urszula Nowogórska
 2. Józefa Kolbrecka
 3. Iwona Tumidajewicz
 4. Anatol Krygonski
 5. Małgorzata Półchłopek
 6. Katarzyna Kiełbasa
 7. Grzegorz Baran
 8. Przemysław Paluch
 9. Maria Białoń
 10. Andrzej Barna
 11. Mirosław Janus
 12. Maria Bąk
 13. Irena Popławska
 14. Wioletta Grabska
 15. Krzysztof Filas
 16. Maria Tylka
 17. Hubert Rapciak
 18. Małgorzata Wójciak
 19. Rafał Czarnecki
 20. Stanisław Pasoń

 

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.