Wszystkich Świętych. Zmiany organizacji ruchu i „cmentarna” linia MPK

Wszystkich Świętych. Zmiany organizacji ruchu i „cmentarna” linia MPK

Przypominamy, że w rejonie pięciu nowosądeckich cmentarzy obowiązują zmiany organizacji ruchu, a MPK Nowy Sącz uruchomiło specjalną linię autobusową, która ma pomóc dotrzeć sądeczanom w pobliże nekropolii.

Do 2 listopada w rejonie cmentarzy obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ustawiono tam tablice ze znakiem ostrzegawczym A-30 – „wzmożony ruch pieszych”.

O bezpieczeństwo dbają funkcjonariusze policji, którzy kierują ruchem i informują o dojazdach do parkingów, a także utrudnieniach drogowych.

Poniżej publikujemy fragment oficjalnego komunikatu, wydanego przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu, dotyczący konkretnych zmian w okolicach cmentarzy.

Przy ulicy Lwowskiej (cmentarz w dzielnicy Gołąbkowice) zabronione jest zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza po obydwu stronach, z kolei parkowanie – dozwolone jest po jednej stronie ulicy Lwowskiej (po stronie cmentarza w kierunku Piątkowej), jak również na parkingu pod cmentarzem. Udostępniony jest parking pobliskiej galerii handlowej.

W przypadku cmentarza komunalnego, ulica Rejtana i ulica Husarska objęte są zakazem zatrzymywania się. Pojazdy można zaparkować na wyznaczonym parkingu wzdłuż ulicy Rejtana (obok cmentarza), po lewej stronie ulicy Śniadeckich oraz na parkingu przy ulicy Pierackiego. Udostępniony jest również parking przy pobliskim Zespole Szkół Samochodowych.

Zabronione jest parkowanie na wysokości cmentarza w dzielnicy Zawada przy ulicy Nawojowskiej.  Na ulicy Dąbrowskiej wprowadzono jeden kierunek ruchu (od ulicy Nawojowskiej do ulicy Prusa). Parkowanie jest natomiast dozwolone po jednej stronie ulicy Dąbrowskiej i na parkingach w pobliżu świątyni oraz cmentarza.

W rejonie cmentarza w dzielnicy Biegonice obowiązuje zakaz zatrzymywania się pojazdów po prawej stronie ulicy Węgierskiej (od ulicy Biegonickiej w kierunku centrum). Parkowanie pojazdów jest możliwe na ulicy Węgierskiej po stronie cmentarza, na parkingu przy kaplicy oraz na ulicach przylegających do cmentarza.

Zakaz zatrzymywania się pojazdów obowiązuje również po jednej stronie ulicy Starowiejskiej (cmentarz w dzielnicy Helena) oraz po obu stronach ulicy św. Heleny w rejonie cmentarza. Parkowanie jest dozwolone na ulicy Starowiejskiej po stronie cmentarza, jak również na ulicy Jesionowej i ulicy Pastwiska.

Linia autobusowa „0”

1 listopada warto rozważyć pozostawienie samochodu w garażu, a zamiast tego skorzystać z komunikacji miejskiej. Tego dnia między przystankami N.S. Stramki i N.S. Sucharskiego – Batalionów Chłopskich będzie kursowała specjalna linia „0”, łącząca nowosądeckie cmentarze. Rozkład jazdy tej linii można zobaczyć w galerii znajdującej się na końcu artykułu.

Jak informują przedstawiciele MPK Nowy Sącz, we Wszystkich Świętych autobusy na pozostałych liniach jeżdżą jak w niedzielę. Ponadto do 2 listopada linia nr 11 kursować będzie z pominięciem przystanków Cyganowice pętla, Cyganowice – tartak oraz Barcice Dolne (przejazd DK87 przez Barcice I).

fot. ilustr.: pixabay
rozkład jazdy: MPK Nowy Sącz


Czytaj też:

Seria zderzeń na „dzikim rondzie”. Kilka osób trafiło do szpitala

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama