Gorlice. Policjanci posprzątali cmentarz wojenny

Gorlice. Policjanci posprzątali cmentarz wojenny

Gorliccy policjanci posprzątali cmentarz wojenny

W ramach akcji prowadzonej przez Klub Górski „Orły” gorliccy policjanci zakasali rękawy do pracy i wysprzątali cmentarz ofiar I wojny światowej w Blechnarce. W pracach brali udział zarówno funkcjonariusze, jak i pracownicy cywilni gorlickiej komendy.

Kilkunastu funkcjonariuszy i pracowników Policji Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Gorlicach mł. insp. Dorotą Tokarz, udało się na cmentarz z okresu I Wojny Światowej w Blechnarce, aby posprzątać znajdujące się tam groby. Zabytkowa nekropolia położona  jest w terenie leśnym, w pobliżu granicy polsko – słowackiej. Z terenu cmentarza usunięto połamane gałęzie, opadające liście oraz skoszono wysokie zarośla i trawy. Nekropolia od kilku lat znajduje się pod opieką funkcjonariuszy z Uścia Gorlickiego, którzy dbali o porządek tego miejsca. Obecnie patronat nad cmentarzem przejęła Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach wraz z Posterunkiem Policji w Uściu Gorlickim.

Akcja sprzątania cmentarza wpisuje się w działalność Klubu Górskiego „Orły” działającego przy Komendzie Stołecznej Policji, którego członkowie od kilku lat w wolnym czasie odwiedzają zakątki Beskidu Niskiego i porządkują rozsiane wśród wiosek i lasów cmentarze z okresu I Wojny Światowej, angażując do tego lokalne instytucje i samorządy.

(DSZ)

 

czytaj także: 21 kwesta na odnowę pereł sądeckich nekropolii

 

Źródło/fot: KPP Gorlice
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama