Seria zderzeń na „dzikim rondzie”. Kilka osób trafiło do szpitala

Seria zderzeń na „dzikim rondzie”. Kilka osób trafiło do szpitala

zderzenie na „dzikim rondzie”

W ciągu kilku godzin na skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego i ul. 1 Brygady w Nowym Sączu doszło do dwóch zderzeń osobówek. Poszkodowanych przetransportowano do szpitala.

Oba zdarzenia miały miejsce wczoraj, czyli 26 października. Do pierwszego z nich doszło około godziny 11:30. Zderzyły się wówczas ze sobą Skoda Fabia i Opel Vectra, którymi podróżowały w sumie cztery osoby. Trzy osoby spośród nich zostały poszkodowane, jedna z nich w momencie przyjazdu służb była w pojeździe.

Do działań zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, oba samochody stały na wyłączonej z ruchu części jezdni. Przód skody, z której wyciekały płyny eksploatacyjne, wystawał nieznacznie na jeden z pasów ruchu.

Funkcjonariusze PSP zabezpieczyli teren i udzielili poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. Potem przesunęli skodę z jezdni i dokonali sorpcji rozlanych substancji. Usunęli też z jezdni pozostałości po zderzeniu. W międzyczasie na „dzikie rondo” przyjechali ratownicy medyczni. Zajęli się poszkodowanymi osobami, które następnie przewieziono do nowosądeckiego szpitala.

Drugie zderzenie tego samego dnia

Cztery godziny później, czyli około 15:30, na skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego i ul. 1 Brygady doszło do kolejnego zderzenia. Pojazdami marki Skoda Octavia i Peugeot 407 podróżowały łącznie trzy osoby, w tym dziecko.

Na miejsce znów zadysponowano strażaków z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Równocześnie z nimi na pechowe skrzyżowanie przyjechali ratownicy medyczni. Jeszcze przed przybyciem funkcjonariuszy PSP uczestnicy zdarzenia opuścili uszkodzone auta o własnych siłach. Nie odnieśli widocznych obrażeń, jednak uskarżali się na dolegliwości.

Peugeot stał na trawniku, jednak skoda blokowała jeden z pasów jezdni, utrudniając ruch w tym miejscu. Strażacy, podobnie jak kilka godzin wcześniej, zabezpieczyli teren działań, rozłączyli instalacje elektryczne w rozbitych samochodach, a także usunęli skodę z jezdni. Potem uprzątnęli pozostałości po zderzeniu i przy pomocy sorbentu dokonali sorpcji rozlanych płynów.

Po wykonanych na miejscu badaniach oraz wykonaniu niezbędnych czynności dwie osoby podróżujące skodą zostały przetransportowane do szpitala – relacjonują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

 

fot. KM PSP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Tęgoborze. Na Juście wywróciła się przyczepa

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama