WSB – NLU z kolejnym sukcesem na koncie. Uczelnia uruchamia nowy, prestiżowy kierunek

WSB – NLU z kolejnym sukcesem na koncie. Uczelnia uruchamia nowy, prestiżowy kierunek

WSB-NLU

WSB – NLU to uczelnia, która nieustannie zaskakuje – rozwija się w zaskakującym tempie, każdego roku przyciąga rzeszę nowych studentów i istnieje na rynku edukacyjnym od ponad 30 lat, będą dumą regionu. Teraz uczelnia planuje coś wyjątkowego. Po raz pierwszy od 15 lat uruchomiony został absolutnie nowy kierunek – Prawo. Co ciekawe, pierwsi chętni już są, mimo że rekrutacja dopiero co wystartowała.

Gdzie warto studiować prawo?

Studenci prawa zazwyczaj wybierają uczelnie w dużych miastach takich jak Wrocław, czy Warszawa. Dzięki temu mogą korzystać z bardzo dobrze rozwiniętego zaplecza uczelni. Większe miasta mają również bardziej rozwiniętą infrastrukturę instytucjonalną, do której należą sądy, prokuratury, czy kancelarie adwokackie.

Czy to jednak najlepsze rozwiązanie? Zważywszy na ogromną konkurencję – niekiedy może się okazać, że w dużych ośrodkach nie ma stanowisk pracy, a na studiach uczniowie nie zdobywają dość doświadczenia. Nie poświęca im się też uwagi, albowiem zdarza się, że wykładowcy są zapracowani, mają ogromne grupy studentów i nie są w stanie zapewnić każdemu dość atencji. Tymczasem na prawie to właśnie odpowiedni mentor i dobre zrozumienie tematu jest kluczem do sukcesu.

W takim razie, czy studiowanie prawa w mniejszym mieście ma sens? Oczywiście, że tak – o ile postawi się na prestiżową uczelnię, która dba o studentów i nie zakłada jedynie “zdobycia papierka”. I taką właśnie jest Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, dzięki której nasze miasto funkcjonuje na mapie Polski jako jedno z miast akademickich.

– Dla mnie jako rektora WSB-NLU to ogromny zaszczyt, że możemy tworzyć tutaj, w Nowym Sączu miejsce, które przyciąga wielu młodych ludzi. To właśnie oni są naszą szansą w przyszłości, ich kształcenie wpłynie na to, jak wyglądać będzie Polska już za kilka lat – mówi Rektor uczelni, dr Dariusz Woźniak, prof. WSB-NLU.

Studia prawnicze na WSB-NLU

– Pierwszy raz od 2007 r. stawiamy na nowy kierunek, zupełnie nową drogę kształcenia od chwili, gdy otrzymaliśmy uprawnienia do prowadzenia kierunku Politologia. Teraz wkraczamy w nowy okres, będziemy kształcić przyszłych prawników. Kierunek właśnie startuje, rozpoczęliśmy rekrutację, a pierwsze miejsca już są zarezerwowane. To ogromny sukces i wielka motywacja do działania – dodaje dr Woźniak.

Kierunek Prawo na WSB-NLU został utworzony za zgodą Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczelnia otrzymała pozwolenie od ministra Przemysława Czarnka na uruchomienie studiów o charakterze praktycznym. Jak wspomniał Rektor WSB-NLU, kierunek zostanie uruchomiony od nowego roku akademickiego, czyli już od października 2022 r. To wyzwanie, na które WSB-NLU udowodniło, że jest gotowe.

– Razem z kierunkiem uruchamiamy dwie nowe specjalności – Prawo w biznesie oraz Prawo w administracji. To ścieżki, na które jest zapotrzebowanie w Polsce. Specjalistów brakuje, więc możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów są ogromne. To sprawia, że młodzi ludzie czują, że ich edukacja oraz przyszłość ma sens – mówi Rektor.

Zapowiada się kolejny sukces nowosądeckiej uczelni. Nie ma się co dziwić – placówka przez 31 lat działania udowodniła, że jej dygnitarze mają wszelkie kompetencje, by szkolić młodych ludzi. Dodatkowo kadra wykładowcza to kolejny element, który składa się na wielki sukces WSB-NLU. Uczelnia stawia na ludzi z pasją, ale i doświadczeniem. Realnym, popartym wynikami oraz rzetelną praktyką. Dzięki temu mogą przekazywać studentom nie tylko książkową wiedzę, ale też doświadczenie, uczą umiejętności i pokazują tajniki zawodu.

 

Przeczytaj również: Studia stacjonarne w Nowym Sączu? Postaw na WSB-NLU !

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama