Jak zbudować masę mięśniową w domu?

Jak zbudować masę mięśniową w domu?

Jak zbudować masę mięśniową w domu?

Trening na masę mięśniową można wykonać nie tylko na siłowni. Budowanie masy mięśniowej to proces o wiele trudniejszy od procesu redukcji tkanki tłuszczowej. Wymaga dużo więcej pracy. Budowanie masy mięśniowej to proces długotrwały, trwający kilka miesięcy, a nawet kilka lat. Czas budowy mięśni zależy od wielu czynników i może być różny dla każdej osoby.

Właściwie ułożony plan treningowy

Plan treningowy musi być ułożony tak, by uwzględniał wszystkie grupy mięśniowe. Do przeprowadzenia treningu siłowego w domowych warunkach doskonale nadają się atlasy do ćwiczeń.

Dobry atlas zastąpi wiele innych przyrządów do ćwiczeń. Można na nim trenować praktycznie każdą partię ciała.

Obciążenie można dopasować do możliwości użytkownika. Każde obciążenie jest właściwie zabezpieczone, co zapewnia bezpieczny i efektywny trening. Atlas do ćwiczeń to świetna opcja dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z treningiem siłowym. Na atlasie można ćwiczyć bez asekuracji.

Skuteczny trening na budowanie masy mięśniowej można wykonać przy pomocy wolnych ciężarów. Hantle czy sztangi nie zajmują tyle miejsca co atlas, ale ćwiczenia przy pomocy wolnych ciężarów nie są tak bezpieczne, jak ćwiczenia na atlasie. Zakres ruchu wykonywanego przy pomocy wolnych ciężarów jest dość szeroki. Przy ćwiczeniach z dużymi ciężarami konieczna jest asekuracja.

Odpowiednia dieta

Trening to tylko jeden z elementów procesu budowania masy mięśniowej. Bardzo ważna jest też dieta z niewielką nadwyżką kalorii. Dzięki odpowiedniej ilości kalorii organizm będzie miał skąd czerpać budulec do budowy mięśni. Aby budować mięśnie bez przyrostu tkanki tłuszczowej, wystarczy niewielka nadwyżka wynosząca około 250-500 kcal. Posiłki należy spożywać regularnie i nie dopuszczać do uczucia głodu.

Budulcem naszych mięśni jest białko. Zawiera aminokwasy będące blokami budulcowymi mięśni. Warto zwiększyć jego ilość w codziennym menu.

Odpoczynek i regeneracja

Nie wolno zapominać o regeneracji oraz o odpowiedniej ilości snu. Mięśnie nie rosną podczas treningu. Tkanka mięśniowa regeneruje się głównie podczas snu i odpoczynku.

Treningi na budowę mięśni powinny odbywać się co najmniej 3 razy w tygodniu, ale nie częściej niż 5 razy w tygodniu. Pomiędzy kolejnymi treningami powinien być co najmniej jeden dzień odpoczynku. W tym czasie można wykonywać lekkie cardio lub ćwiczenia rozciągające.

Artykuł partnera

 

Przeczytaj również: Bezpieczne chwilówki – jak wybrać bezpieczną ofertę?

 

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama