WSB-NLU kolejny raz w pierwszej dziesiątce najczęściej wybieranych uczelni niepublicznych w Polsce

WSB-NLU kolejny raz w pierwszej dziesiątce najczęściej wybieranych uczelni niepublicznych w Polsce

wsb - nlu

Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University ponownie znalazła się w czołówce najczęściej wybieranych szkół niepublicznych w Polsce. Według raportu Ministerstwa Edukacji i Nauki sądecka uczelnia wyższa zajmuje 8 miejsce w rankingu. „To miejsce, w którym marzenia o wykształceniu i sukcesie stają się rzeczywistością” – komentuje sukces uczelnia.

WSB-NLU informuje, że obecnie w jej murach studiuje 11 tysięcy studentów oraz słuchaczy studiów podyplomowych. Podczas tegorocznej (2023/2024) rekrutacji w sumie ponad 5 tysięcy osób zasiliło społeczność uczelni.

„Ten wynik potwierdza jak dużym zaufaniem darzą nas kandydaci aplikujący na studia. Jest to też potwierdzenie wysokiej jakości kształcenia oraz zaangażowania kadry dydaktycznej i pracowników administracji” – czytamy w komunikacie służb prasowych Szkoły. –  „Wyższa Szkoła Biznesu National Louis University jest dumnym liderem wśród uczelni niepublicznych, zapewniając studentom doskonałe warunki do zdobywania wiedzy i rozwijania swoich umiejętności. To miejsce, w którym marzenia o wykształceniu i sukcesie stają się rzeczywistością

To stwierdzenie wielokrotnie padało w rozmowach zarówno z pracownikami uczelni jak i jej studentami. W wywiadzie dla dts24 Natalia Burmay (studentka i obecnie również wykładowczyni WSB-NLU) podkreślała, że Wyższa Szkoła Biznesu National Louis University to jedyne znane jej miejsce gdzie studenci i prowadzący mają tak partnerskie relacje. Zaznaczała również, że warto docenić idealne wyważenie praktyki i teorii w programie nauczania.

Innowacje nie mają końca

W tym roku akademickim wiele nowości czekało na rozpoczynających naukę studentów. WSB-NLU otrzymało pozwolenie na otworzenie kierunku prawa, który cieszył się dużą popularnością pośród sądeckiej ale i zagranicznej młodzieży (o planach i unowocześnieniami uczelni rozmawialiśmy z jej kanclerzem Przemysławem Bochenkiem). Uczelnia wychodząc na przeciw zmianom jakie niesie przyszłość zaprosiła do współpracy prawników z fundacji Law4Tech, którzy stali się wykładowcami na studiach podyplomowych dotyczące Sztucznej Inteligencji.

fot. Adrian Maraś

Czytaj też:

Oświadczenie Jana Kosa. Blackbird nie akceptuje kar. Obwinia NIK. Sprawa trafi do sądu?