Wrażenia uczestniczki Wizyty Study Tours to Poland w Nowym Sączu.

STP to jeden z programów, które zrobiły na mnie największe wrażenie i o których będę bardzo długo pamiętać. Na początku chciałabym bardzo podziękować organizatorom: Prezesowi Fundacji Promocji Nauki i Kreatywności Piotrowi Grześków, naszemu świetnemu tłumaczowi Piotrowi Tokarzowi,  naszej drogiej Emilce Bernady i wszystkim pozostałym wolontariuszom.

wsb3

Nawet używając wszystkich pięciu języków które słyszałam podczas projektu trudno mi będzie opisać wszystkie moje wrażenia z projektu Study Tours to Poland w Nowym Sączu. Z pozoru wszystko wydaje się standardowe : tematy związane z demokracją, organizacjami pozarządowymi, budżetem obywatelskim, spotkania z politykami, wizyty na uczelniach i wycieczki, przedsiębiorstwa i linie produkcyjne, muzea i galerie. Ale kolejny raz przekonałam się, że programy tworzą uczestniczący w nich ludzie, którzy spędzają razem czas. Dlatego napiszę o nas,  młodych i autentycznych.

Rozmowy o sytuacji w naszych krajach do trzeciej w nocy, wywołujące gęsią skórkę i łzy, w których były zawarte nasze marzenia i ambicje ludzi śmiałych,  absolutnie  wolnych, podobnych do siebie, ale zarazem jakże różnych milllenialsów. Jesteśmy młodzi, ale tak dużo możemy zdziałać i czynimy to. Każdy uczestnik programu zaskoczył mnie poziomem swojej aktywności. Wydaje mi się, że nie wiemy co to sen, nie wiemy co to stereotypy i bardzo wierzymy w siebie. Ekonomiści, prawnicy, programiści, politolodzy, historyk, inżynier, lingwiści i studenci nauk społecznych potrafili mimo różnic znaleźć wspólny język.  Bardzo ciepło wspominam nasze gorące dyskusje w kuchni przy herbacie, żarty 24/7, splot narodowych kolorytów, narodowe wieczory, niezliczone piosenki wspólnie zaśpiewane, żywe tańce i tyle uśmiechów. Jestem szczęśliwa, że was wszystkich poznałam i pewna, że nie stracimy kontaktu ze sobą.

Mariia Zivert z Charkowa

 Wizyta 13 studentów z Białorusi, Rosji i Ukrainy w ramach programu Study Tours to Poland miała miejsce w dniach 6-16 października w Nowym Sączu. Organizatorem była Fundacja Promocji Nauki i Kreatywności, a koordynatorem prezes fundacji Piotr Grześków.

Projekt sfinansowany w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności STP – wizyty studyjne w Polsce 2017 – 2018, realizowanego przez  Fundację Liderzy Przemian oraz Fundację Borussia.

              www.studytours.pl

 

 

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.