Wolontariusze Wielkiej Orkiestry zebrali w Piwnicznej - Zdroju i w Rytrze 26 tys. zł

W różnych miejscach Piwnicznej - Zdroju oraz Rytra kwestowało 30 wolontariuszy. Oprócz zbiórki pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbyła się także akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych. Nie zabrakło również koncertów i turniejów sportowych. 

wsb3

-W tym roku Sztab WOŚP Piwniczna-Rytro zebrał  ponad 26 tys. zł. Zarejestrowaliśmy też dziesięciu potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Są to ludzie dobrej woli, którzy chcą nieść pomoc chorym na białaczkę - wyjaśnia Kacper Kulig ze sztabu WOŚP.

W ramach imprezy odbył się także turniej piłki siatkowej dziewcząt, turniej piłki nożnej chłopców, występ zespołu Rytrzoki i pokaz udzielania pierwszej pomocy. O godzinie 20.00 sztab wysłał "światełko do nieba".

-Nasze światełko nawiązywało do tradycji Czarnych Górali, dlatego zdecydowaliśmy się na zamienienie sztucznych ogni na watrę i zimne ognie - wyjaśnia Kacper Kulig.

Czytaj również:

Nowy Sącz: Padł rekord podczas WOŚP! Sądeczanie zebrali 104 tys. zł!

Fot. Adrian Maraś. 
KOMORA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.