Sądeckie Centrum Seniora już działa!

Sądeckie Centrum Seniora już działa!

Sądeckie Centrum Seniora w Nowym Sączu mieszczące się przy ul. Jagiellońskiej 8 zainaugurowało swoją działalność. Jest to miejsce, w którym osoby starsze będą mogły się spotkać i wspólnie aktywnie spędzać czas.

Centrum stworzone zostało dzięki wsparciu Wojewody Małopolskiego w ramach programu wieloletniego „Senior +” z funduszy rządowych. Miejsce przeznaczone jest dla sądeczan, którzy ukończyli 60 rok życia i posiadają Sądecka Kartę Seniora. Stworzenie klubu kosztowało 150 tys. zł.

sala do ćwiczeń

Oddana dziś do użytku siedziba obejmuje salę spotkań, pomieszczenie klubowe dające możliwość oglądania programów telewizyjnych oraz czytania prasy i książek, wyposażone pomieszczenie kuchenne, toalety, a nawet salę do zajęć ruchowych wyposażoną w maty, piłki oraz orbitrek. Są też dwa komputery oraz gwarancja pomocy wolontariuszy w ich obsłudze.

Jak wspomniał prezydent Ryszard Nowak – latem przed budynkiem będą stoliki i parasolki, gdzie seniorzy będą mogli spotkać się na kawie. Podkreślił też, że popularność tego miejsca będzie zależała w dużej mierze od seniorów.

Klub seniora ma w planach organizację zajęć na basenie i na siłowniach, wieczory poetyckie, zajęcia edukacyjne i rekreacyjne, turnieje szachowe, prelekcje, wyjścia do kina i teatru oraz wycieczki.

Co ważne, miejsce zostało przystosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Bardzo długo zastanawialiśmy się nad tym, jak zareagować na potrzeby seniorów i podjąłem decyzję o tym, by to miejsce, które niektórzy chcieli oddać na cele komercyjne, przeznaczyć właśnie na klub. Nikt z nas mając dwadzieścia, czy trzydzieści lat, nie myślał o tym, że kiedyś będzie seniorem. Ale czas płynie… Seniorzy sądeccy z roku na rok stają się coraz bardziej aktywni. Jestem bardzo zadowolony, że tylu z państwa widzę dzisiaj w tym miejscu. Ja już też jestem w wieku senioralnym i mam nadzieję, że też będę mógł korzystać z tego miejsca  – mówił podczas uroczystego otwarcia Prezydenta Ryszard Nowak.

Siedziba została poświęcona przez księdza Jerzego Jurkiewicza. Klub będzie działał codziennie od 10:00 do 18:00.

 

Reklama