Pracowita doba dla grybowskich strażaków. Zawalony budynek, powalone drzewo…

Pracowita doba dla grybowskich strażaków. Zawalony budynek, powalone drzewo…

Biała Wyżna, naruszona konstrukcja, zalany sklep, respirator, akcje strażackie

Kronika zdarzeń. Tylko wczoraj i dzisiaj strażacy prowadzili kilka działań ratowniczych w Grybowie (głównie strażacy OSP Grybów-Biała przy pomocy okolicznych jednostek). Zajmowali się między innymi: powalonym drzewem, wypompowaniem wody, pomocą przy zasilaniu respiratora i rozbiórką naruszonej konstrukcji.

Do pierwszej akcji wczoraj (28 czerwca) ruszyli o godzinie 15.11. Strażacy usuwali powalone drzewo z drogi na ulicy Równie. O godzinie 15.30 przy ulicy Kolejowej wypompowywali wodę z rozlewiska, które utworzyło się po opadach deszczu przed sklepem. O godzinie 16.34 ze względu na brak prądu przy ulicy Moniuszki druhowie musieli dostarczyć agregat prądotwórczy, aby podtrzymać pracę respiratora.

,,O godzinie 18.23 przy ulicy Kościuszki strażacy usuwali plamę substancji ropopochodnej z drogi, która rozciągała się na długości kilkuset metrów. Natomiast 29 czerwca o godzinie 5.11 strażacy zostali zadysponowaniu do zabezpieczenia naruszonej konstrukcji opuszczonego budynku, która groziła zawaleniem na osiedlu Biała Wyżna. Strażacy usunęli elementy dachu budynku z drogi oraz rozebrali pochyloną ścianę” – relacjonuje st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Czytaj także: Krużlowa Niżna. Zaatakowali motocyklistę i zepchnęli go w ,,przepaść”?

Fot. PSP Nowy Sącz
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.