Piwniczna-Zdrój. To oni będą rządzić gminą. Nowa kadencja rozpoczęta

Piwniczna-Zdrój. To oni będą rządzić gminą. Nowa kadencja rozpoczęta

Nowy burmistrz Piwnicznej-Zdroju Tomasz Michałowski został oficjalnie gospodarzem gminy. Podczas uroczystego zaprzysiężenia towarzyszyła mu żona. Jak już informowaliśmy, zastępcą Michałowskiego została Edyta Brongiel, czyli była wicewójt Gródka nad Dunajcem.

W drugiej turze wyborów zwyciężył Tomasz Michałowski z Nowego Sącza, który uzyskał 1755 głosów, czyli 50,33% poparcia. Na dotychczasowego burmistrza Dariusza Chorużyka zagłosowało 1732 wyborców, więc o 23 mniej od swojego kontrkandydata.

,,Dziś złożyłem zaprzysiężenie na urząd burmistrza, a radni złożyli ślubowanie i wybrali ze swego grona przewodniczącego. Gratulacje dla pani Moniki Dominik. Po pierwszej sesji spotkałem się z pracownikami UMiG, a w godzinach popołudniowych uczestniczyłem w Muszynie w sesji rady, gdzie pogratulowałem wyboru burmistrzowi dr Janowi Golbie” – relacjonował burmistrz Michałowski.

Gratulacje na ręce nowego gospodarza i zapewnienie o współpracy złożyli posłowie Patryk Wicher i Arkadiusz Mularczyk oraz przedstawicielki stowarzyszenia Aktywne Penelopy. Uroczystość uświetniła obecność Regionalnego Zespołu „Dolina Popradu”.

Czytaj także: Gmina Chełmiec. Wójt zaprzysiężony, prezydium wybrane [ZDJĘCIA]

Fot. Adrian Maraś

Reklama