Wkrótce ruszą szczepienia nauczycieli przeciw Covid-19

W drugim tygodniu lutego rozpoczną się szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. Najpierw z tej możliwości skorzystają osoby prowadzące obecnie stacjonarne zajęcia w szkołach i placówkach oświatowych. Tak jak w pozostałych przypadkach, tempo szczepień zależeć będzie od dostaw preparatów. Jak tłumaczą przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki, szybkie zaszczepienie nauczycieli pozwoli na bezpieczny powrót uczniów do szkół.

Nauczyciele, którzy będą chcieli się zaszczepić, muszą zgłosić się do dyrektorów szkół, w których są zatrudnieni. Jeśli jakaś osoba pracuje w kilku placówkach, chęć zaszczepienia zgłasza tylko w jednej.

Dyrektor będzie wypełniał w Systemie Informacji Oświatowej prosty formularz, który zostanie udostępniony do poniedziałku, 8 lutego br. w „Strefie Pracownika” SIO. W formularzu, który będzie zawierał wykaz nauczycieli, dyrektor zaznaczy imiona i nazwiska chętnych nauczycieli zatrudnionych w szkole lub placówce, dopisze pracowników nie będących nauczycielami, lub nie zatrudnionych w szkole (chodzi o instruktorów praktycznej nauki zawodu) i wypełniony formularz prześle drogą elektroniczną do Ministerstwa Edukacji i Nauki – wyjaśniają przedstawiciele Ministerstwa.

Listy chętnych na zaszczepienie trafią do odpowiednich szpitali węzłowych. Będą to punkty znajdujące się najbliżej danych szkół i placówek. Kiedy do szpitala dotrze szczepionka, dyrektor szkoły otrzyma informacje o terminie szczepień nauczycieli.

W pierwszej kolejności szczepieni będą nauczyciele wychowania przedszkolnego, klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic), a także szkół i placówek specjalnych, ponadto osoby zatrudnione na stanowiskach pomocy nauczyciela lub pomocy wychowawcy, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz kadra kierownicza pedagogiczna wymienionych szkół i placówek.

grafiki: Ministerstwo Edukacji i Nauki, fot. ilustr.: pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.