Wjechała pod zamykające się zapory kolejowe. W aucie były dzieci

Wjechała pod zamykające się zapory kolejowe. W aucie były dzieci

przejazd kolejowy Młodów

46-letnia mieszkanka gminy Podegrodzie, chcąc zdążyć przed pociągiem, wjechała na przejazd kolejowy, choć opuszczały się już zapory. Musiała sporo za to zapłacić.

Do zdarzenia doszło 27 stycznia. Około godziny 14:30 policjanci z Piwnicznej zostali poinformowani, że samochód uszkodził szlaban na przejeździe kolejowym w miejscowości Młodów. Jak się okazało, sprawczynią była 46-latka. Kobieta, ignorując zasady bezpieczeństwa, wjechała na przejazd mimo opuszczanych już zapór. Ponadto w samochodzie osobowym marki Acura znajdowała się też czwórka dzieci 46-latki.

Swoim zachowaniem mieszkanka gminy Podegrodzie doprowadziła do wyrwania zaczepów szlabanu i uszkodzenia swojego auta. Policjanci ukarali kobietę mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych i zatrzymali dowód rejestracyjny jej pojazdu.

Bezpieczeństwo

Jak informują policjanci, każdego roku na polskich przejazdach kolejowo-drogowych dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Funkcjonariusze podają 7 zasad, których znajomość może uratować życie:
1. Żółta naklejka PLK – Naklejka jest umieszczona na tylnej części krzyża św. Andrzeja lub na napędzie rogatkowym. Na każdej z nich znajduje się indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu. W przypadku unieruchomienia pojazdu na torach, kierowca dzwoni na numer alarmowy 112, zgłasza zagrożenie i podaje indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu. Operator 112 dzwoni do ekspozytury PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Ekspozytura wydaje polecenie wstrzymania ruchu lub ograniczenia prędkości pociągów.
2. Sygnalizator z migającymi światłami zakazuje wjazdu na przejazd! Zaczekaj, aż zgaśnie czerwone światło sygnalizatora. Otwierające się rogatki mogą ponownie się zamknąć, gdy kolejny pociąg najedzie na czujnik.
3. Nie wjeżdżaj na przejazd, jeśli nie możesz kontynuować jazdy!
4. Wyłam rogatkę w przypadku utknięcia na przejeździe.
5. Poczekaj, aż pociąg odjedzie na bezpieczną odległość! Zaczekaj, abyś mógł sprawdzić, czy po innym torze nie nadjeżdża kolejny pociąg.
6. Zawsze pamiętaj o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności! Pociąg ma zawsze pierwszeństwo.
7. Przed każdym przejazdem, nawet tym z rogatkami, należy zwolnić lub zatrzymać się i upewnić, że nie nadjeżdża pociąg!

Poniżej filmik zrealizowany w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”, dotyczący podstawowych zasad ratujących życie na przejeździe kolejowo-drogowym:

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama