Prezent dla Nowego Sącza: nowy marszałek województwa to będzie „nasz człowiek”

Prezent dla Nowego Sącza: nowy marszałek województwa to będzie „nasz człowiek”

Prawo i Sprawiedliwość rekomenduje na stanowisko marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego, który od czerwca pełni funkcję prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, a wcześniej przez dwie dekady pracował jako sekretarz powiatu nowosądeckiego.

Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie podczas głosowania nowo wybranych radnych sejmiku, jednak z uwagi na to, że PiS ma w samorządzie województwa zdecydowaną przewagę (24 mandaty), będzie to raczej formalność.

Jak poinformował portal LoveKraków, kandydatury  na stanowisko marszałka były omawiane wczoraj (12 listopada) przez kierownictwo partii.

Witold Kozłowski w latach 2005-2006 był przewodniczącym sejmiku. W mijającej kadencji był radnym. Starał się o mandat również w tych wyborach samorządowych, jednak bez powodzenia. Zagłosowało na niego 8 554 wyborców.

***

Witold Kozłowski urodził się w 1958 r. w Krościenku. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz podyplomowe – związane z zarządzaniem – w Szkole Głównej Handlowej i Polskiej Akademii Nauk. Pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych w Katowicach oraz w podstawówkach w Ochotnicy Górnej i Tylmanowej. W latach 1990–1998 był wizytatorem, a następnie dyrektorem wydziału szkolnictwa podstawowego i przedszkolnego w kuratorium oświaty. W 1998 objął stanowisko sekretarza powiatu nowosądeckiego. W latach 1998–2010, przez trzy kadencje sprawował mandat radnego sejmiku małopolskiego. W 2014 po czteroletniej przerwie ponownie został radnym wojewódzkim z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

fot. archiwum Witolda Kozłowskiego

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.