Wiemy do kogo trafi Nagroda Publiczności. A kto zwycięży Ranking GLG im. Danuty Szaflarskiej?

Antoniusz Dietzius, aktor, wokalista i reżyser spektakli muzycznych zdobył najwięcej głosów internautów w Rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej i do niego trafi Nagroda Publiczności podczas uroczystej gali w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu.

wsb3

Na 15 kandydatów biorących udział w Rankingu oddano w sumie 5658 głosów. Najwięcej – 1963 zdobył Antoniusz Dietzius. To jemu przypadnie w udziale Nagroda Publiczności GLG. O włos od jej zdobycia była Izabela Szafrańska. Ostatecznie otrzymała 1796 głosów.

- Przystępujemy teraz do finalnej fazy głosowania w Rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej. Głos swój oddała publiczność, a teraz głos należy do Kapituły Rankingu – zaznacza Ryszard Kruk, pomysłodawca GLG.

osowanie Kapituły ma charakter tajny.

- Aby zachować najwyższe standardy tego procesu wzorujemy się na tych z globalnym i wieloletnim doświadczeniem. W wypadku Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej przyznającej Oskary głosy podlicza niezależna firma konsultingowa, która trzyma nad całym procesem pieczę. Od ponad 80 lat jest to globalna firma PricewaterhouseCoopers (PwC). W naszym wypadku roli tej podjęła się renomowana kancelaria prawna Gessel – informuje Kruk.

Kancelaria GESSEL, która od lat wspiera cele podmiotów związanych ze sztuką, dobrem publicznym i edukacją podjęła się tego zadania pro publico bono. Opracowano specjalną procedurę głosowania oraz liczenia głosów. Będzie ona stosowana także w latach następnych. Aktualnie w skład Kapituły wchodzi czternaście osób, z czego siedem wywodzi się z Sądecczyzny, a pozostała siódemka ogląda sukcesy Sądeczan z perspektywy warszawskiej. W jej składzie równo reprezentowane są obie płcie.

- Z dumą podkreślamy, że zgodziły się w jej pracach uczestniczyć córki patronki rankingu – dodaje Ryszard Kruk.

Aktualny skład Kapituły: dr Monika Bryl, Anna Florek, Maria Ekier, Katarzyna Gajdosz-Krzak, Agnieszka Kilańska-Cypel, Wojciech Knapik, Ryszard Kruk, Krzysztof Kuliś, dr Maria Molenda, Wojciech Molendowicz, Dariusz Prończuk, Rafał Skąpski, Karol Szafraniec, Agnieszka Szling. Każdego roku Kapituła będzie poszerzana o trzech laureatów rankingu.

Ogłoszenie wyników Rankingu GLG planowane jest w maju.

Fot. Arch.

 

HUZAR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.