Wielki sukces BAP! Akademia zagra z Wisłą Kraków

Wielki sukces BAP! Akademia zagra z Wisłą Kraków

Beskidzka Akademia Piłkarska, która od dwóch lat funkcjonuje na terenie powiatów gorlickiego i nowosądeckiego osiągnęła historyczny sukces. Zespół U-13 (rocznik 2005 i młodsi) zwyciężył w I Okręgowej Lidze Młodzików i od nowego sezonu wystąpi w wojewódzkiej elicie, czyli w Małopolskiej Lidze Młodzików.

Tam piłkarze BAP zmierzą się z takimi zespołami jak Wisła Kraków, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Unia Tarnów, Unia Oświęcim, Sandecja Nowy Sącz, Górnik Libiąż, Pcimianka Pcim czy Wisła Czarny Dunajec

W wyścigu po wygraną akademia działająca m.in. w Ropie pozostawiła w tyle drużyny AP Goal Nawojowa, Korony Beskidu Tylicz, Sandecji Nowy Sącz, Glinika Gorlice, Dunajca Nowy Sącz, AP 2012 Nowy Sącz, Sokoła Stary Sącz oraz do końca broniących się przed spadkiem Akademię Kolejarz, Gród Podegrodzie, Biegoniczankę Biegonice oraz Poprad Muszyna.

Czytaj również: We Lwowie Sandecja testuje doświadczonego napastnika z Ukrainy

Już w barażach o awans do Małopolskiej Ligi Młodzików BAP świetnie poradziła sobie w starciach z mistrzem Podhala Wiatrem Ludźmierz oraz mistrzem powiatu limanowskiego Limanovią zdobywając 7 punktów w 4 meczach i wygrywając wewnętrzną klasyfikację.

Miło jest patrzeć jak nasi zawodnicy rozwijają się w zawrotnym tempie bez żadnych kompleksów rywalizując z drużynami o wieloletnim doświadczeniu. Cieszy również fakt, iż system szkolenia, którym się posługujemy przynosi efekty na boisku i poza nim – mówi trener i koordynator akademii Konrad Szurek.

Rozwój naszej akademii przybrał zawrotne tempo, stale pracujemy nad tym, aby nasi zawodnicy wyróżniali się kreatywnością, techniką oraz dynamiką bazując na hiszpańskich wzorcach. Stale poszukujemy utalentowanych zawodników z roczników 2006/2007, którzy chcieliby wstąpić w nasze szeregi i reklamować się grą na ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach oraz występować w Małopolskiej Lidze Młodzików. Wiemy, że wielu takich znajduje się w naszym regionie, jednak z racji, iż znajdujemy się w miejscu gdzie co 3 km jest klub sportowy te talenty rozbijają się po wielu miejscowościach ciągnąc swoje drużyny po najniższych regionalnych ligach. Tutaj pojawia się rola rodzica i trenera, którzy powinni postawić na rozwój dziecka oddając go w miejsce, które gwarantuje grę na wysokim poziomie. Dodatkowo prowadzimy nabór rocznika 2004/2005 do trampkarzy a także do młodszych roczników (2008-2014), które cieszą się grą w wielu turniejach piłkarskich rozwijając swoją pasję w duchu rywalizacji fair play – dodaje.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. BAP

Share on twitter
Share on facebook