Leszek Zegzda gotów powalczyć o stanowisko prezydenta Nowego Sącza

- Jestem gotów podjąć to wyzwanie – powiedział dziś Leszek Zegzda w rozmowie z „Dobrym Tygodnikiem Sądeckim w odpowiedzi na pytanie czy wystartuje w wyborach, które wyłonią nowego prezydenta Nowego Sącza.

WSB2020

Nie przedstawiono jeszcze oficjalnie nazwiska osoby, która powalczy o prezydenturę pod szyldem zjednoczonej opozycji. Wspomniano jednak, że członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda jest do tej misji przymierzany. Jak sam powiedział – na oficjalne przedstawienie kandydata nie będziemy już długo czekać.

- To już nie będzie czas liczony w tygodniach. Raczej w dniach – obiecał.

- Proszę mnie jednak dobrze rozumieć: nie jestem szaleńcem, aby sam zgłaszać się jako kandydat. Czekam na oficjalne stanowisko w tej sprawie i wyrażam jedynie swoją gotowość. A skąd ta gotowość? Nie chcę aby to zabrzmiało zbyt patetycznie, ale uważam, że jestem dobrze przygotowany do tego wyzwania. Mam wszystkie atuty, a Nowy Sącz po trzech kadencjach potrzebuje zmiany. Uważam, że władza „zużywa” ludzi i wcale nie dotyczy to wyłącznie prezydenta Ryszarda Nowaka - dodał.

Czy zjednoczona opozycja ma w Nowym Sączu szansę na wyborcze zwycięstwo z Prawem i Sprawiedliwością?

- Wierzę w to mocno i chciałbym, aby wyborcy też  powszechnie uwierzyli, że samorząd i polityka nie zawsze muszą i nie zawsze powinny iść w parze. I bardzo mnie cieszy kiedy widzę, że w wyborach samorządowych ludzie głosują na konkretne nazwiska, a nie na poszczególne formacje– skwitował nie wprost Leszek Zegzda.

***

Leszek Zegzda jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. Ukończył studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 1990–2002 zasiadał w zarządzie miasta Nowego Sącza. Jest twórcą Instytutu „Europa Karpat”działającego  przy MCK Sokół. Ma także doświadczenie związane z zarządzaniem Towarzystwem Gimnastycznym Sojkół oraz Stowarzyszeniem Greenworks Nasze Karpaty, zajmującym się zrównoważonym rozwojem i ochroną dziedzictwa przyrodniczego. Był związany z Akcją Wyborczą Solidarność. W 2001 wstąpił do Stronnictwa Konserwatywno Ludowego. Później - do Platformy Obywatelskiej. W 2002 zdobył mandat radnego sejmiku małopolskiego. Do 2006 był wiceprzewodniczącym. W 2010 i w 2014 wybrano go na kolejne kadencje. W 2007 objął stanowisko wicemarszałka województwa, które piastował przez trzy lata. Obecnie jest członkiem zarządu województwa małopolskiego V kadencji. Odpowiada m.in. za kulturę, sport, turystykę i transport drogowy.

 

fot. archiwum

 

 

 

FORD TRANS

3 comments

  1. Marek 27 czerwca, 2018 at 15:39 Odpowiedz

    Pan Leszek w wywiadzie powiedział że nie jest nam potrzebna droga ekspresowa do Brzeska, to dyskwalifikuje go w moich oczach ze wszelkich funkcji publicznych, jego i wszystkich którzy winni są zaniedbania tego jakże ważnego tematu.

  2. keisyr 28 czerwca, 2018 at 17:26 Odpowiedz

    Platforma Obywatelska łącznie z Zegzdą to njwiększe zło dla Nowego Sacza !!!
    Pamiętamy jak PO likwidowala instytucję za instytucją w mieście kiedy prezydentem był Czerwiński !!!

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.