We Lwowie Sandecja testuje doświadczonego napastnika z Ukrainy

Sądeczanie przebywają obecnie na zgrupowaniu we Lwowie, gdzie przygotowują się do startu Nice 1 Ligi (ten zaplanowano już na 21 lipca – przyp. red.).

Spadkowicz z Lotto Ekstraklasy szuka napastnika, który gwarantowałby przyzwoitą skuteczność na zapleczu elity. W Sandecji są dwaj nominalni atakujący: Maciej Korzym i Wiktor Nowak. Obydwaj w ub. sezonie nie zdobyli jednak nawet gola w najwyższej klasie rozgrywkowej i nie można być pewnym tego, że będą błyszczeli w pierwszej lidze. Do zespołu dołączył właśnie kandydat do gry w ataku „biało-czarnych”. Mowa o Maksymie Feszczuku, 32-letnim zawodniku, który występował ostatnio w rodzimym drugoligowcu – Arsenale Kijów. Wiosną w 9 meczach ligowych zdobył 2 bramki. Nieco wcześniej miał okazję przywdziewać barwy kazachskiego FK Taraz.

Czytaj również: Trener Sandecji: najważniejsze jest to, że zostaną...

Ukrainiec ma 183 cm wzrostu i na koncie 17 meczów w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju, dla której zdobył łącznie 6 goli. Czy zostanie w Sandecji na dłużej przekonamy się niebawem. Sądeczanie na Ukrainie mają rozegrać cztery mecze kontrolne.

Spadkowicz z ekstraklasy trenuje na obiektach Ruchu Winniki. Kolejno zmierzy się z Weresem Równe (28 czerwca), Wołyniem Łuck (30 czerwca), Ruchem Winniki (1 lipca) oraz Ahrobiznesem Wołoczyska (5 lipca).

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. R. Szurek. Na zdjęciu Michał Szeliga

Okna i drzwi

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.