Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra także w Piwnicznej - Zdroju oraz w Starym Sączu

Weekend w domku w Poroninie, noce saunowe czy torby z poduszek powietrznych - takie rzeczy będzie można wygrać podczas licytacji, która odbędzie się przy okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piwnicznej - Zdroju. Dobra zabawa szykuje się także w Starym Sączu, gdzie WOŚP zagra po raz piąty. Wielki Finał WOŚP w Dolinie Popradu już w niedzielę, 14 stycznia. 

Renault2

Sztab 26. Finału WOŚP w Piwnicznej znajduje się w Domu Kultury im. Danuty Szaflarskiej.

- Swoimi działaniami obejmujemy teren gmin Piwniczna-Zdrój oraz Rytra. Naszą szefową jest Magdalena Żuber "Żubr" z Łomnicy - Zdroju - mówi Kacper Kulig ze sztabu WOŚP, uczeń I LO w Nowym Sączu.
- W tym roku po raz pierwszy oprócz działań związanych z Finałem WOŚP będziemy organizować rejestrować potencjalnych dawców szpiku kostnego z pomocą fundacji DKMS, tym samym ratując życie chorym na białaczkę. W tegorocznym finale WOŚP bierze udział około 50 wolontariuszy, w tym 30 wolontariuszy kwestujących - dodaje Kacper Kulig.
Podczas piwniczańskiego Finału WOŚP wystąpi m.in. zespół Błankowainy, Orkiestra Dęta OSP „Podhale” oraz Maciej Jeżowski z kapelą. Odbędzie się również szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, które poprowadzą ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.
- O godz. 20.00 niedaleko stacji PKP w Piwnicznej - Zdroju wyślemy światełko do nieba - dodaje Kacper Kulig.
Po raz piąty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również w miasteczku św. Kingi. W zeszłym roku starosądeczanie wrzucili do puszek łączną kwotę 52 0095, 49 zł. Również i w tym roku organizatorzy liczą na hojność mieszkańców. Będą koncerty oraz licytacje. Kwestować będzie 29 wolontariuszy.

Starosądecki sztab WOŚP uruchomił konto, na które można wpłacać datki:

Numer konta: 

33 1140 1010 7674 2018 0000 1776

Fot. WOŚP. 

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.