Nowy Sącz: ogłoszono przetarg na budowę nowego dworca MPK

Nowy Sącz: ogłoszono przetarg na budowę nowego dworca MPK

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu ogłosiło przetarg na budowę nowego dworca MPK. Rozbudowa dworca kosztować będzie 60 mln zł. Firma wyłoniona w przetargu będzie miała na wykonanie prac 18 miesięcy. 

Nowy dworzec ma mieć powierzchnię 641, 80 m kwadratowych. Jego budowa jest wpisana w projekt „Przebudowa węzła przesiadkowego pełniącego rolę dworca autobusowego przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu wraz z budową infrastruktury niezbędnej do obsługi osób korzystających z transportu zbiorowego”. Dworzec ma być gotów za dwa lata.

Nowy dworzec ma mieć przestronną poczekalnię dla pasażerów wyposażoną w tablice informacyjne i biletomat. Będzie również Punkt Obsługi Klienta oraz publiczna toaleta. Pozostała powierzchnia parteru zostanie przeznaczona na lokale usługowo-handlowe.

Na pierwszym piętrze swoje miejsce znajdą pomieszczenia techniczne oraz poczekalnia dla kierowców, a także punt obsługi petentów. Obiekt będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

W ogłoszeniu o przetargu czytamy ponadto, że MPK będzie domagało się od wykonawcy zapewnienia ciągłości w ruchu i w odprawach autobusów MPK.

Ze szczegółami postępowania przetargowego można zapoznać się TUTAJ.

Czytaj również:

Nowy Sącz: nowy dworzec MPK za dwa lata

Fot. Wizualizacje – UM NS. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.