Wielka Orkiestra Jerzego Owsiaka stroi instrumenty na sądecki koncert! Trwa rekrutacja wolontariuszy!

13 stycznia 2019 r. w Nowym Sączu po raz 27. zagra z Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Akcja organizowana jest po raz trzeci przez grupę  lokalnych społeczników. Rozpoczęła się rekrutacja wolontariuszy orkiestry. Jest tylko sto miejsc, więc kto pierwszy, ten będzie mógł się wykazać! 

Finał tegorocznej edycji WOŚP odbędzie się na sądeckim Rynku.

Celem zbiórki pieniędzy podczas tegorocznego 27. Finału WOŚP jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Cel sądeckich wolontariuszy  wyrażony cyfrą jest ambitny: zebrać więcej niż w Finale 2018 , czyli więcej niż 105 tys. zł.

Do szpitali trafić mają  zaawansowane urządzenia – aparaty do wykonywania rezonansu magnetycznego, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Nowosądecki sztab dzięki współpracy z władzami miasta został zarejestrowany pod adresem Rynek 1, a więc w Ratuszu.

Obecnie sztabowcy prowadzą rozmowy z artystami i sponsorami, dopracowują szczegóły imprez towarzyszących kweście. Nadmieniają, że są otwarci na wszelkie pomysły oraz wsparcie rzeczowe i finansowe, które może pomóc w realizacji wydarzenia.

Zainteresowani  pomocą oraz  umieszczeniem w swoich lokalach, sklepach  skarbonek stacjonarnych proszeni są o kontakt mailowy lub telefoniczny: [email protected], tel. 604 621 222 lub 531 135 932.  

Czego mogą się spodziewać mieszkańcy Nowego Sącza 13 stycznia 2019 r.? Na pewno mnóstwa dobrej zabawy. Na Rynku przez cały dzień będzie grała muzyka będą animacje dla dzieciaków i mnóstwo atrakcji dla małych i dużych.

Już wkrótce poznamy szczegółowy program nowosądeckiego Finału WOŚP.

Trwa rekrutacja wolontariuszy, którzy pomogą w pracy nowosądeckiego sztabu

Zapraszamy wszystkich chętnych do rejestracji elektronicznej. Zgłoszenia można przesyłać za pomocą strony: iwolontariusz.wosp.org.pl  Należy pamiętać, że osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza na podanej stronie – informują Magdalena Furmanek Kopiec, szefowa sztabu i jej zastępca Lech Zwoliński.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.