Wieczorem na antenie Polskiego Radia słuchowisko z muzyką sądeczanina

Wieczorem na antenie Polskiego Radia słuchowisko z muzyką sądeczanina

Sądeczanin Grzegorz Żyłka stworzył muzykę do słuchowiska „Niemalowane” Zuzanny Talar, którego dziś będzie można wysłuchać na antenie Jedynki Polskiego Radia o godz. 21.05.

Rok 2021, Kraków. Stanisław Wyspiański zawieszony po śmierci gdzieś między światami, jeszcze nie przeszedł na „tamtą stronę”. Niespodziewanie zjawia się Dziennikarz z jego „Wesela”. Rozpoczynają rozmowę o życiu, które przeminęło, o twórczości, którą rozumiało niewielu, a której Wyspiański bronił nawet za cenę braku uznania. Wywiad rzeka przeradza się w rozliczenie Wyspiańskiego z przeszłością. Powracają wspomnienia i ludzie, dzięki którym i mimo którym Wyspiański pozostał wierny sobie. Wykorzystane w słuchowisku fragmenty autentycznych listów i recenzji dopełniają tę opowieść o wielkim, bezkompromisowym twórcy, który wyprzedził swój czas, ale swoje dzieło musiał pozostawić niedokończone.

Zuzanna Talar – „Niemalowane”. Reżyseria: Michał Wdowiak, muzyka: Grzegorz Żyłka, realizacja akustyczna: Maciej Kubera. Wystąpili: Stanisław Wyspiański – Henryk Talar, dziennikarz – Andrzej Mastalerz, Teosia – Ewa Konstancja Bułhak, Lucjan Rydel – Marcin Przybylski, Józef Mehoffer – Antoni Pawlicki, Tadeusz Boy-Żeleński – Grzegorz Małecki, Józef Kotarbiński – Krzysztof Wakuliński.

Źródło: Polskie Radio

Share on twitter
Share on facebook