Nowy Sącz. Takiego ogródka na rynku jeszcze nie było. Otwarcie lada moment!

Nowy Sącz. Takiego ogródka na rynku jeszcze nie było. Otwarcie lada moment!

Od minionej sobory – 15 maja – po długich miesiącach korzystania z usług gastronomii wyłącznie na wynos, można wreszcie usiąść w restauracyjnym lub kawiarnianym ogródku. 29 maja lokale gastronomiczne zaproszą klientów do środka, pod warunkiem zachowania reżimu sanitarnego. Klienci będą mogli zajmować, co drugi stolik. Obowiązkowa odległość między stolikami to co najmniej 1,5 m. W Nowym Sączu szykuje się kilka nowych gastronomicznych atrakcji.

Będzie można zjeść i napić się pod chmurką w odnowionym Parku Strzeleckim oraz w miejscu przygotowanym dla głodnych i spragnionych na Starej Sandecji. Stanie tam Food Track. Najciekawiej zapowiada się ogródek na nowosądeckim rynku, w zupełnie nowej odsłonie. Będzie piętrowy.

Jest już najemca, który  wywiąże się z dość wyśrubowanych wymagań  jakie zostały zawarte w naszej ofercie dzierżawy. Jedno z tych wymagań było takie, że w ogródku ma być serwowana świeżo przygotowana pizza z pieca. Obiekt, w którym będzie mieścił się letni ogródek już powstaje. Jest możliwe, że w sobotę będzie można z niego korzystać – poinformował wczoraj prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

wizualizacje UM NS; zdjęcia Konrad Kamieński

Share on twitter
Share on facebook