Stowarzyszenie Miejski Obszar Funkcjonalny ma zarząd. Na czele stanął prezydent Nowego Sącza

W Astro Centrum w Chełmcu odbyło się spotkanie założycieli Stowarzyszenia Miejski Obszar Funkcjonalny. Udział wzięli włodarze gmin oraz prezydent Nowego Sącza. Podczas spotkania wybrano Zarząd.

To właśnie tutaj w Astro Centrum w Chełmcu odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Miejski Obszar Funkcjonalny, w którym udział wzięli przedstawiciele wszystkich nowosądeckich gmin oraz Nowego Sącza – mówił prezydent miasta Ludomir Handzel. – Podjęliśmy uchwałę dotyczącą założenia stowarzyszenia oraz powołania zarządu oraz komisji rewizyjnej. Bardzo się cieszę, że taka duża zgodność panuje wśród włodarzy naszego regionu, i mam nadzieję, że w tym gronie będziemy mogli wiele dobrego zrobić dla Sądecczyzny. Pierwsze spotkanie zarządu ma odbyć się w przyszłym tygodniu i zacznie pracę nad strategią dla naszego obszaru. Będziemy zajmować się tym co jest priorytetem dla UE. To są sprawy gospodarki odpadami, to czyste powietrze czy transport.

Prezesem zarządu zgodnie ze statutem – został prezydent Nowego Sącza, czyli Ludomir Handzel.
Skład zarządu: wójt gminy Łącko Jan Dziedzina, wójt gminy Korzenna Leszek Skowron, wójt gminy Łabowa Marta Słaby oraz burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.
Komisja rewizyjna będzie pracować w składzie: Jacek Migacz wójt gminy Grybów, Stanisław Kiełbasa wójt gminy Nawojowa oraz wójt gminy Rytro Jan Kotarba.

Nowosądeckie stowarzyszenie „Sądecki Obszar Funkcjonalny” powstało aby wspólnie przygotowywać projekty, na które będzie można zdobyć dotacje, między innymi z Unii Europejskiej.

To było założycielskie spotkanie – dodał burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. – Było ważne, wręcz historyczne. Do tego momentu przygotowywaliśmy się od pewnego czasu, było wiele dyskusji i wreszcie stało się. Możemy się dzisiaj cieszyć, że w zgodzie, harmonii, w atmosferze współpracy powołaliśmy stowarzyszenie. To co nas czeka obecnie, oprócz rejestracji, to przygotowanie strategii czyli planu działania. Wiem już że marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski pomoże nam przy tworzeniu tego dokumentu, który musimy przedłożyć. Nowosądecka strategia będzie miała odzwierciedlenie w Regionalnym Programie Operacyjnym na najbliższe lata. Oczywiście o szczegółach będziemy dyskutować podczas tworzenia strategii. Są różne koncepcje, pomysły, ale po to będziemy się spotykać by wypracować kompromisy.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.