Nowy Sącz, Podegrodzie: będzie więcej autobusów. Wracają 33 oraz 34!

Od 1 kwietnia MPK w Nowym Sączu przywróci kursy autobusów na liniach 33 i 34. Rozbudowa sieci jest związana z wnioskami mieszkańców osiedla Helena. Linie obsługiwać będą również gminę Podegrodzie.

– Spółka od dawna planowała zwiększenie liczby kursów po południowej stronie osiedla Helena, którego mieszkańcy wielokrotnie wnioskowali o zapewnienie lepszej obsługi komunikacyjnej z centrum Nowego Sącza – informuje Renata Stawiarska z Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Rozwiązaniem jest rozbudowa sieci o linie 33 do Olszany i 34 do Mokrej Wsi przebiegające przez Podegrodzie. Na skutek wprowadzonych linii kursujących ul. Papieską, spółka gwarantuje lepszą obsługę mieszkańcom Nowego Sącza, z korzyścią również dla mieszkańców gminy Podegrodzie.

Przywrócone linie obsługiwać będą 19 kursów w dni robocze. Dodatkowo spółka zagwarantuje klientom przejazdy w soboty, niedziele i święta.

Niedawno informowaliśmy także o zmianach w kursowaniu autobusów MPK na terenie miasta:

Nowy Sącz ma nowy rozkład jazdy autobusów

fot. UM NS.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.