Nowy Sącz ma nowy rozkład autobusów

Nowy Sącz ma nowy rozkład autobusów

Od dziś (środa, 1 marca) obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów MPK w Nowym Sączu.  Inaczej pojadą autobusy na liniach nr 5, 9, 17 i 18.

– Zmiany obejmują przede wszystkim połączenie  linii nr 18 i 28 w jedną linię nr 18 kursującą na trasie Nowy Sącz Zdrojowa-Roszkowice – Żeleźnikowa Wielka-Pętla, zmianę trasy linii nr 9, która nie będzie już kursować przez ul. Zieloną, oraz dodanie jednego kursu linii nr 17 – tłumaczy Andrzej Górski, dyrektor MPK w Nowym Sączu.

– Zmiany są odpowiedzią na uwagi pasażerów. Co do linii nr 5, była to linia pilotażowa, związana z dowozem pracowników. Na tej linii było stosunkowo mało obłożenie. Linia nr 9 uległa po prostu korekcie. Autobus nie pojedzie teraz ul. Zieloną, a Węgierską i Asnyka. Na wniosek pasażerów dokonaliśmy korekty linii nr 17. Linia nr 28 ulegnie likwidacji, włączamy ją w linię nr 18 – wyjaśnia Andrzej Górski.

Szczegóły zmian:

Linia nr 5 – likwidacji ulega kurs w dni robocze o godz. 23:00 z Dworca MPK oraz kurs powrotny. W soboty, niedziele i święta kursy pozostają bez zmian.

Linia nr 9 – częściowa zmiana trasy polegająca na przeniesieniu kursowania linii z ul. Zielonej na ul. Węgierską i Asnyka oraz korekta odjazdów z poszczególnych przystanków.

Linia nr 17 – zostaje uruchomiony dodatkowy kurs w dni robocze relacji Jana Pawła II – Dworzec MPK o godz. 16:10 z Jana Pawła II oraz przyspieszony zostaje kurs w dni robocze z godz. 7:25 na godz. 7:20 z przystanku Librantowa I.

Linia nr 18 – zmiana trasy oraz rozkładu jazdy. Linia kursuje w nowej podstawowej relacji: Żeleźnikowa Wielka – Nowy Sącz Zdrojowa Roszkowice przez ul. Węgierską, Kunegundy, Waryńskiego.

Linia nr 28 – w związku z zmianą przebiegu linii nr 18 – linia 28 ulega likwidacji.

***

Nowe rozkłady jazdy można znaleźć w poniższych linkach:

Pobierz nowy rozkład jazdy linii nr 5;

Pobierz nowy rozkład jazdy linii nr 9;

Pobierz nowy rozkład jazdy linii nr 17;

Pobierz nowy rozkład jazdy linii nr 18;

Fot. Z arch. DTS 24.

Share on twitter
Share on facebook