Nowy Sącz ma nowy rozkład autobusów

Nowy Sącz ma nowy rozkład autobusów

Od dziś (środa, 1 marca) obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów MPK w Nowym Sączu.  Inaczej pojadą autobusy na liniach nr 5, 9, 17 i 18.

– Zmiany obejmują przede wszystkim połączenie  linii nr 18 i 28 w jedną linię nr 18 kursującą na trasie Nowy Sącz Zdrojowa-Roszkowice – Żeleźnikowa Wielka-Pętla, zmianę trasy linii nr 9, która nie będzie już kursować przez ul. Zieloną, oraz dodanie jednego kursu linii nr 17 – tłumaczy Andrzej Górski, dyrektor MPK w Nowym Sączu.

– Zmiany są odpowiedzią na uwagi pasażerów. Co do linii nr 5, była to linia pilotażowa, związana z dowozem pracowników. Na tej linii było stosunkowo mało obłożenie. Linia nr 9 uległa po prostu korekcie. Autobus nie pojedzie teraz ul. Zieloną, a Węgierską i Asnyka. Na wniosek pasażerów dokonaliśmy korekty linii nr 17. Linia nr 28 ulegnie likwidacji, włączamy ją w linię nr 18 – wyjaśnia Andrzej Górski.

Szczegóły zmian:

Linia nr 5 – likwidacji ulega kurs w dni robocze o godz. 23:00 z Dworca MPK oraz kurs powrotny. W soboty, niedziele i święta kursy pozostają bez zmian.

Linia nr 9 – częściowa zmiana trasy polegająca na przeniesieniu kursowania linii z ul. Zielonej na ul. Węgierską i Asnyka oraz korekta odjazdów z poszczególnych przystanków.

Linia nr 17 – zostaje uruchomiony dodatkowy kurs w dni robocze relacji Jana Pawła II – Dworzec MPK o godz. 16:10 z Jana Pawła II oraz przyspieszony zostaje kurs w dni robocze z godz. 7:25 na godz. 7:20 z przystanku Librantowa I.

Linia nr 18 – zmiana trasy oraz rozkładu jazdy. Linia kursuje w nowej podstawowej relacji: Żeleźnikowa Wielka – Nowy Sącz Zdrojowa Roszkowice przez ul. Węgierską, Kunegundy, Waryńskiego.

Linia nr 28 – w związku z zmianą przebiegu linii nr 18 – linia 28 ulega likwidacji.

***

Nowe rozkłady jazdy można znaleźć w poniższych linkach:

Pobierz nowy rozkład jazdy linii nr 5;

Pobierz nowy rozkład jazdy linii nr 9;

Pobierz nowy rozkład jazdy linii nr 17;

Pobierz nowy rozkład jazdy linii nr 18;

Fot. Z arch. DTS 24.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.