Widok, który łamał serca. Kolorowy pogrzeb Matyldy

Widok, który łamał serca. Kolorowy pogrzeb Matyldy

pogrzeb Matyldy

Kolorowe ubrania, balony rozwiewane przez wiatr, góralska muzyka i morze łez. Rodzina, bliscy i darczyńcy pożegnali Matyldę, która połączyła miliony serc i pokazała, co oznacza walczyć do końca.

Dziewczynka odeszła 2 czerwca po niemal 11-miesięcznej walce. Zarówno ksiądz prowadzący wczorajszy pogrzeb, jak i tata Matyldzi w odczytanym podczas wydarzenia liście zaznaczali, że zjednoczyła ona tysiące osób. Odmieniła swoich rodziców i inne rodziny.

Pogrzeb odbył się wczoraj (23 czerwca) w kościele pw. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kamionkach obok Poznania. Już wcześniej Ola i Mariusz prosili, aby nie ubierać się na tę okazję na czarno. – Pożegnajmy ja w takich kolorach jakie wprowadziła do naszego życia – apelowali.

Wymowne były wielobarwne balony na pogrzebie odlatujące w niebo… Na miejsce ostatniego spoczynku odprowadzono Matyldę przy dźwiękach góralskiej muzyki, bo i na Podhalu toczyła się wcześniej ogromna walka o zebranie potrzebnej na operację dziewczynki kwoty.

Przypomnijmy, że Matylda urodziła się w lipcu 2021 roku z ciężką wadą serca – atrezją tętnicy płucnej typu IV. Wtedy rozpoczęła się walka o jej życie. Jedyną nadzieją była niewyobrażalnie kosztowna operacja w Stanford w USA. Jak pisaliśmy TUTAJ, dziewczynka przeszła ją 31 maja. Początkowo wydawało się, że interwencja chirurgiczna przebiegła pomyślnie. Później jednak wystąpiły problemy z płucami i Matylda została podłączona do urządzenia o nazwie ECMO. Niestety, ostatecznie przegrała tę walkę…

Więcej na temat Matyldy Różak, jej choroby oraz walki o zebranie ogromnej kwoty, w którą zaangażowali się mieszkańcy Sądecczyzny oraz innych części Polski i świata znajdziesz TUTAJ.

Fot z nagrania: Podaruj_Mi_Serce_Matyldzia

Share on twitter
Share on facebook