Wicewojewoda Józef Leśniak przegrał z chorobą

Wicewojewoda Józef Leśniak przegrał z chorobą

Nie żyje Józef Krzysztof Leśniak, pochodzący z Limanowej  polityk, samorządowiec, poseł na Sejm VIII kadencji, a od trzech lat –  wicewojewoda małopolski. Zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 54 lat.

To dla nas wszystkich ogromna strata. Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o śmierci Józefa Leśniaka. Dla niego zawsze najważniejsza była Polska. Był wielkim patriotą, oddanym sprawie naszej Ojczyzny. Zawsze służył mi radą i wsparciem. Odszedł otoczony rodziną i przyjaciółmi. Gdy w ostatnich godzinach odwiedzałem Go w szpitalu, choć bardzo cierpiał, resztką sił był w stanie się uśmiechnąć, potrafił dać nam nadzieję… Panie Wojewodo, dziękuję za Twój Patriotyzm, przywiązanie do Polski i tytaniczną pracę dla niej. Będziemy zawsze pamiętać o Twoim zaangażowaniu. Składam najszczersze wyrazy współczucia Żonie, Synowi, Bratu oraz całej Najbliższej Rodzinie – żegna swojego najbliższego współpracownika Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita

Józef Leśniak urodził się w 1968 r.  Młodość spędził we Francji, gdzie w 1992 uzyskał licencjat na Université Nancy-II. Pracował w administracji jednej z gmin oraz w administracji departamentu Meurthe i Mozela. W połowie lat 90. powrócił do Polski. W 1998 obronił pracę magisterską zakresu politologii i nauk społecznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach a kilka lat później ukończył studia podyplomowe z zarządzania gospodarką europejską w Szkole Głównej Handlowej.

Zaangażował się w działalność polityczną w strukturach PiS. Był radnym powiatu nowosądeckiego i  posłem VIII kadencji (16 167 głosów). W grudniu 2019 został powołany na stanowisko drugiego wicewojewody małopolskiego.

Mieszkał w Małej Wsi w gminie Chełmiec (powiat nowosądecki).

Czytaj też:

Tragiczna majówka. Dwa śmiertelne wypadki motocyklistów. Nie żyją 37-latek i 18-latek

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.