Wicepremier otworzył halę sportową w Starym Sączu

W starosądeckiej Szkole Podstawowej numer 1 imienia księdza profesora Józefa Tischnera, nastąpiło uroczyste otwarcie nowej hali sportowej. Gościem specjalnym tego wydarzenia był wicepremier Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wiceprezes Rady Ministrów dokonał symbolicznego zapalenia światła olimpijskiego, dla zaznaczenia rangi tej inwestycji.

wsb3

Warto zaznaczyć, że Jarosław Gowin również ma swoje doświadczenia sportowe, gdyż w przeszłości grał na pozycji bramkarza w piłkarskiej drużynie Czarni Jasło. Otwarcie tego pięknego obiektu w duchu olimpijskim ma wielki sens, bo sport to szansa na rozwój własnego charakteru. Sport uczy by walczyć do końca, do ostatniej akcji i przezwyciężać własne słabości. Sport to nauka współpracy, to lekcja szacunku dla innych. Życzę Wam drodzy uczniowie sukcesów i w sporcie szkolnym i tym wyczynowym. Wszystkim, którzy przyłożyli rękę do budowy hali, na czele z panem burmistrzem serdecznie gratuluję - powiedział podczas otwarcia wiceprezes Rady Ministrów.

- Wasz patron ks. prof. Józef Tischner odegrał wielką rolę w moim życiu. Nauczył mnie, że warto stawiać sobie cele, piąć się w górę, bo to droga, która czyni nas lepszymi ludźmi - dodał wicepremier.

Wicepremier Jarosław Gowin na Sądecczyznę przyjechał z Andrzejem Gutem Mostowym - wiceprzewodniczący Rady ds. Turystyki w Małopolsce.

Wartość tej inwestycji, to 7,4 miliona złotych z czego wysokość dofinansowania z europejskich funduszy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 wyniosła 5 368 912,35 złotych. Co ona obejmuje?

Budowę hali sportowej wraz z wyposażeniem i zapleczem sanitarnym, a także stworzenie 38 miejsc parkingowych oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Dla części projektowanej przewidziano nowe instalacje kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej i wody oraz oświetlenie zewnętrzne. Trybuny mogące pomieścić 200 osób, a hala sportowa ma wymiary 26 x 43 metrów z pełnowymiarowymi boiskami do piłki siatkowej, ręcznej i koszykówki. Jest ona w pełni zintegrowana z budynkiem Szkoły Podstawowej. Inwestycja ma również służyć mieszkańcom poza godzinami lekcyjnymi.


Materiał promocyjny.

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.