Tydzień przed wyborami ulicami Nowego Sącza przejdą dwa marsze: katolicki i "tęczowy"

6 października 2019 roku ulicami Nowego Sącza przejdą dwa marsze. Marsz Równości organizowany przez krakowskie organizacje pozarządowe, o którym informowaliśmy w minioną sobotę, oraz "Marsz dla życia i rodziny" na który zaprasza Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej.

Renault2

Początek demonstracji "równości" zaplanowano na godzinę 13.

"Małopolska nie jest i nie będzie wolna od LGBT. Maszerujemy, bo chcemy, żebyście wiedzieli, że istniejemy, mieszkamy obok Was, także w Nowym Sączu. Bo tu płacimy podatki i chcemy być obywatelami i obywatelkami pierwszej kategorii. Maszerujemy, bo chcemy, by Nowy Sącz był miastem przyjaznym i otwartym na wszystkich i nie ma naszej zgody na przemoc i nienawiść" - tłumaczą ideę marszu organizatorzy - Równość.org.pl i  Queerowy Maj.

Godzinę później - czyli o 14. w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu rozpocznie się  Eucharystia pod przewodnictwem księdza biskupa ordynariusza Andrzeja Jeża.

"Po Mszy Świętej wyruszymy ulicami miasta w kierunku Sanktuarium św. Rity, aby z radością głosić Ewangelię rodziny. W obliczu podważania fundamentów wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej niezwykle ważna jest odważna i jednoznaczna afirmacja tych wartości" - czytamy w komunikacie Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

- Chciejmy poprzez udział w marszu jako członkowie Akcji Katolickiej, dać świadectwo wartości życia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartych na przyjęcie i wychowanie potomstwa - apeluje Robert Rybak prezes AK DT.

Szczegóły na plakacie poniżej:

 

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.